Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Mladý cizinec pašoval kokain ve dvojitém dnu kufru. Celníci ho zadrželi na Ruzyni

Mladý cizinec pašoval kokain ve dvojitém dnu kufru. Celníci ho zadrželi na Ruzyni

Celníci na pražském letišti Václava Havla v sobotu zadrželi jednadvacetiletého cizince, v jehož zavazadle objevili téměř tři kilogramy vážící zásilku kokainu. Muž přicestoval na lince Rio de Janerio - Lisabon - Praha. Dnes o tom informovala mluvčí ruzyňských celníků Šárka Miškovská.

"Cizinec byl předán Národní protidrogové centrále Policie ČR k zahájení trestního stíhání pro podezření ze spáchání trestného činu nedovolené výroby a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy," uvedla.

Drogu odhalili celníci při běžné kontrole zavazadel cestujících. Při rentgenové kontrole měli podezření, že dva skořepinové kufry mají dvojitá dna. "Vlastní fyzickou kontrolou zavazadel za použití sondážní jehly byla zjištěna neznámá látka, která po provedení drogového testu Nike pozitivně reagovala na kokain," dodala mluvčí.

Celníci celkem zadrželi celkem 2977,9 g drogy včetně obalového materiálu, přesné množství kokainu se zjistí při dodatečné komplexní expertíze. Vyšetřovatelé se nyní zajímají i o to, zda byla droga určena pro tuzemský trh, nebo měla pokračovat dále do zahraničí.