Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Na Palmovce se otevřel bezbariérový vstup, přibyly výtahy i opravené eskalátory

Na Palmovce se otevřel bezbariérový vstup, přibyly výtahy i opravené eskalátory

V úterý 14. listopadu se otevře opravený západní vstup do stanice metra B Palmovka. sdělila Aneta Řehková, mluvčí Pražského dopravního podniku (DPP), který ve stanici opravoval eskalátory a vybudoval nový bezbariérový vstup. Náklady na opravu byly asi 135 milionů korun. Podnik se chystá opravit rovněž opačný vstup, který bude uzavřen 22. listopadu. Uzavírka potrvá asi pět měsíců.

„Kromě vybudování bezbariérového přístupu jsme navíc ve stanici vyměnili pět eskalátorů,“ uvedl generální ředitel DPP Martin Gillar. Podnik také ve stanici vybudoval dva výtahy pro maminky s kočárky a vozíčkáře. Dále byly mimo jiné opraveny obklady a vyměněny podhledy s osvětlením.

Zrekonstruován bude také od křižovatky Palmovka vzdálenější výstup. I tady budou opraveny pohyblivé schody, osvětlení nebo podhledy vestibulu. Podchod u vstupu do stanice zůstane přes den otevřen. Náklady těchto oprav dosáhnou podle předpokladu 96 milionů korun.

Stanice Palmovka byla otevřena v roce 1990. Je hloubená a založená v jámě zhruba 12,4 metru pod povrchem. Dlouhá je 203 metrů a má deset metrů široké nástupiště bez sloupů.

V současné době podnik opravuje rovněž pojízdné schody ve stanici metra B Anděl, cestující se do stanice dostanou pouze vstupem od autobusového nádraží Na Knížecí. Oprava schodů má 2. ledna začít také na Náměstí Republiky a v příštím roce na Karlově náměstí. Lidé budou ze stanice vystupovat směrem na Palackého náměstí.