Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Na Výstaviště dorazí mumie. Unikátní výstava slibuje exponáty z celého světa

Na Výstaviště dorazí mumie. Unikátní výstava slibuje exponáty z celého světa

Výstava mumií na Výstavišti v pražských Holešovicích nabídne od 1. února do 30. června mumie z celého světa. Na ploše více než 2000 metrů čtverečních expozice s názvem Mumie světa si mohou zájemci prohlédnout exponáty zapůjčené ze světových muzeí, univerzit, vědeckých organizací i soukromých sbírek. Vystavované artefakty jsou z Egypta, Severní i Jižní Ameriky i Evropy. Za pořádající agenturu JVS Group o tom informoval Martin Zvoníček.

„Některé z vystavených mumií pocházejí z vážených rodů, jiné zase nabídnou pohled na přírodně a přirozeně mumifikované osoby. Návštěvníkům nabídneme i velký audiovizuální i textový materiál,“ uvedla Květa Havelková z JVS Group.

Mezi stovkami exponátů bude například Baron Von Holz, německý šlechtic nalezený v utajené rodinné kryptě hradu ze 14. století, který zůstal obutý do svých nejlepších bot. Zájemci si mohou prohlédnout také mumie rodiny z maďarského města Vác, která zemřela na tuberkulózu, nebo takzvanou Burnsovu sbírku, sérii lékařsky vyrobených mumií používaných k výuce anatomie na počátku 19. století. Část věnovaná mumiím z Egypta nabídne několik zvířat včetně sokola, ryby, psa a mláděte krokodýla. Vytvořeny byly proto, aby doprovázely na věčnost členy královské rodiny.

K vidění budou i zmenšené hlavy bojovníků, které byly používány jako rituální předměty přinášející svému nositeli sílu zabitého protivníka. Výstavu doplní také expozice věnovaná mumiím pocházejícím z tuzemska. Návštěvníci budou informováni o historii mumifikace i aktivitách českých archeologů v Egyptě a dalších zemích. Zájemci obdrží zvukové zařízení Audio-guide, ve kterém ke každému exponátu vyslechne doplňující výklad. Více informací je na www.mumiesveta.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek