Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Praha 10 dala za horský hotel 100 milionů korun. Teď tam nemůžou jezdit děti kvůli špatné hygieně

Praha 10 dala za horský hotel 100 milionů korun. Teď tam nemůžou jezdit děti kvůli špatné hygieně

Žáci základních škol z Prahy 10 zatím neodjedou na školu v přírodě do Horského hotelu, který městská část vlastní v Jánských Lázních. Radnice chce mít jistotu, zda je zařízení v Krkonoších v pořádku. Dnes o tom informoval mluvčí Prahy 10 Vít Novák. Městská část má s objektem dlouhodobé problémy, kromě porušení hygienických norem byla podle opozičních zastupitelů v minulosti předražena rekonstrukce.

 "Chceme si být jistí, že děti budou na Černé hoře ubytované v odpovídajících bezpečnostních a hygienických podmínkách. Dokud si tím jistí nebudeme, výjezdy dětí na Horský hotel pozastavíme," uvedl radní Prahy 10 pro školství Ondřej Počarovský (TOP 09).

V průběhu léta radnice obdržela zprávu hygieniků, že provozovatel v minulosti nedodržoval některé hygienické limity. Na pokyn rady městské části nyní stav objektu prověřují nezávislí odborníci. Do hotelu každoročně jezdí na školy v přírodě několik tisíc dětí ze škol v Praze 10, přes léto jej soukromý provozovatel využívá komerčně.

Objekt hotelu vlastní společnost Praha 10 - Majetková, zřizovaná městskou částí. Zastupitelská opozice kritizovala rekonstrukci budovy z léta 2014, která podle nich byla nekvalitně provedená a navíc výrazně předražená. Padlo kvůli tomu i trestní oznámení. Dříve se objevilo také obvinění, že se někteří zastupitelé Prahy 10 v hotelu rekreovali zdarma.

Budovu na svazích Černé hory koupila Praha 10 v roce 2008 za 48 milionů korun, za dalších více než 50 milionů ji poté opravila. Hotel pro městskou část spravuje soukromá firma vzešlá z výběrového řízení. Koupi hotelu tehdejší vedení radnice odůvodňovalo potřebou rekreace dětí ze škol ve správě městské části. Dotované pobyty vycházejí na 800 až 1000 korun za týden.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek