Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Praha hostí zasedání olympijského výboru. Na závěr vyhlásí ceny ANOC

Praha hostí zasedání olympijského výboru. Na závěr vyhlásí ceny ANOC

První muž Mezinárodního olympijského výboru (MOV) Thomas Bach, sportovci ze všech kontinentů i třináct stovek hostů jsou v Praze na valném shromáždění Asociace národních olympijských výborů (ANOC). Už dnes jsou na pořadu jednání komisí či výkonného výboru ANOC.

Hotel Hilton u Vltavy už žije ve zvláštním režimu pro potřeby akce, která se připravovala přes rok. „Zasedání je rekordní co do počtu hostů. Pokusíme se jim v průběhu jejich pobytu představit Českou republiku, český sport, kulturu a architekturu, výrobky i českou šikovnost,“ uvedl v tiskové zprávě Jiří Kejval, předseda Českého olympijského výboru (ČOV). Samotné XXII. shromáždění ANOC se uskuteční 2. a 3. listopadu.

„Sportovní konference, které se účastní celý svět, je pro český sport i skvělou diplomatickou příležitostí,“ konstatoval Roman Kumpošt, místopředseda ČOV pro zahraniční vztahy. Akci provází i bezpečnostní opatření.

Středeční slavností zahájení uvedou vítězka čtyřhry na Turnaji mistryň Andrea Hlaváčková s krasobruslařem Tomášem Vernerem. Mezi delegáty budou Bach i předseda ANOC, šejk Ahmad Fahad Sabah. „Je pro nás čest setkat se v Praze, historickém městě. Spolupráce Asociace národních olympijských výborů a Českého olympijského výboru je vynikající,“ řekl Sabah.

Ceny ANOC za rok 2017 pro významné sportovní osobnosti bude vyhlášeny ve čtvrtek. Jednu by si měl ve Fóru Karlín podle rakouské agentury APA převzít sjezdař Marcel Hirscher, šestinásobný vítěz Světového poháru.

Česká republika už v letech 1999 a 2015 uspořádala valné shromáždění Evropských olympijských výborů (EOC), v roce 2003 v Praze zasedal Mezinárodní olympijský výbor (MOV).