Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Praha i primátorka Krnáčová podaly trestní oznámení kvůli zřícené lávce. Kdo zanedbal povinnosti?

Praha i primátorka Krnáčová podaly trestní oznámení kvůli zřícené lávce. Kdo zanedbal povinnosti?

Praha i primátorka Adriana Krnáčová jako fyzická osoba podaly trestní oznámení na neznámého pachatele kvůli zřícené lávce mezi Císařským ostrovem a Trojou. Magistrát se domnívá, že se mohlo jednat o trestný čin obecného ohrožení z nedbalosti. Lávka spadla 2. prosince a zranili se při tom čtyři lidé. Příčiny známé nejsou.

"Něčí obrovské pochybení způsobilo velkou škodu městu, ale především zranění několika lidí. Podání trestního oznámení je proto naprosto logickým krokem a já chci, aby byla odpovědná osoba označena co nejdříve," uvedla Krnáčová. Oznámení podal v pondělí úřad zastoupený ředitelkou magistrátu Martinou Děvěrovou.

"Je na policii posoudit, kdo mohl z nedbalosti v tomto konkrétním případě zavinit zřícení lávky, a to za situace, kdy existují pravidelné revizní posudky na technický stav," uvedla primátorka.

Praha nyní plánuje zavedení přívozu a stavbu provizorní lávky. Institut plánování a rozvoje (IPR) zároveň vypracoval návrh změny územního plánu pro vybudování dvou nových lávek. Jedna bude na místě původní, druhá dále po proudu řeky. Trosky původní lávky nyní odváží stavební firma na parkoviště u trojské betonárky, kde bude pokračovat jejich prozkoumávání odborníky.

Lávka se zřítila předminulou sobotu odpoledne, ze čtyř zraněných byli dva ve vážném stavu. Pražští radní minulé úterý rozhodli, že vyplatí každému zraněnému jednorázový dar 50.000 korun. Odškodným se bude zabývat poté, co policisté případ uzavřou.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek