Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Praha může být jako Berlín nebo Vídeň, říká Pospíšil. Chce být primátorem

Praha může být jako Berlín nebo Vídeň, říká Pospíšil. Chce být primátorem

Předseda TOP 09 a europoslanec Jiří Pospíšil pomýšlí na post pražského primátora. Lídra společné kandidátky TOP 09 a STAN strany teprve v nadcházejícím měsíci vyberou, Pospíšil však neskrývá své ambice. Praha by se podle něj pod novým vedením mohla stát evropskou metropolí, jakými jsou Berlín nebo Vídeň. Pokud ale bude pokračovat ve stagnaci, za které podle něj může vládnoucí hnutí ANO v čele s primátorkou Adrianou Krnáčovou, tak se z Prahy může stát metropole druhé kategorie.

Na tiskové konferenci jste řekl, že máte ambici být lídrem společné kandidátky TOP 09 a STAN. Jak velká je šance, že jím opravdu budete?

My jsme demokratické strany a v tuto chvíli začínáme dávat celý projekt personálně dohromady. Doposud jsme jednali hlavně o programu, bylo několik schůzek a naším cílem bylo zjistit, zda máme jasné programové priority a jsme schopni nabídnout Pražanům řešení problémů Prahy. Zjistili jsme, že ano, a proto jsme podepsali to memorandum. Teď začneme řešit detaily programu a také personální obsazení. Já jsem své ambice jasně řekl, ale teď teprve probíhají jednání. Jsme demokratické strany, musíme se domluvit.

Kdybyste byl opravdu primátorem, je to slučitelné s mandátem europoslance?

Velmi spekulujeme, ale samozřejmě bych v tom případě nebyl europoslancem, to je jasné. Není možné vykonávat dvě takové funkce. To by mě ani nenapadlo.

Koho považujete za největšího soupeře, hnutí ANO?

Myslím si, že největší soupeř bude hnutí ANO. Je politicky odpovědné za to, že Praha stagnuje, nestaví se tu a nerozvíjí se dopravní infrastruktura. Přesto vzhledem k tomu, že ANO zažívá politický boom díky své populistické politice, mnoho lidí zřejmě bude volit hnutí ANO kvůli Andreji Babišovi a trochu zapomene na to, jak ANO Prahu řídí. I přes neúspěšnou politiku primátorky Adriany Krnáčové považuji hnutí ANO za silného soupeře v komunálních volbách v Praze.

Myslíte, že ANO postaví v Praze jiného lídra místo paní Krnáčové?

ČTĚTE POKRAČOVÁNÍ NA WEBU E15.CZ

 


Na tiskové konferenci jste řekl, že máte ambici být lídrem společné kandidátky TOP 09 a STAN. Jak velká je šance, že jím opravdu budete? My jsme demokratické strany a v tuto chvíli začínáme dávat celý projekt personálně dohromady. Doposud jsme jednali hlavně o programu, bylo několik schůzek a naším cílem bylo zjistit, zda máme jasné programové priority a jsme schopni nabídnout Pražanům řešení problémů Prahy. Zjistili jsme, že ano, a proto jsme podepsali to memorandum. Teď začneme řešit detaily programu a také personální obsazení. Já jsem své ambice jasně řekl, ale teď teprve probíhají jednání. Jsme demokratické strany, musíme se domluvit. Kdybyste byl opravdu primátorem, je to slučitelné s mandátem europoslance? Velmi spekulujeme, ale samozřejmě bych v tom případě nebyl europoslancem, to je jasné. Není možné vykonávat dvě takové funkce. To by mě ani nenapadlo. Koho považujete za největšího soupeře, hnutí ANO? Myslím si, že největší soupeř bude hnutí ANO. Je politicky odpovědné za to, že Praha stagnuje, nestaví se tu a nerozvíjí se dopravní infrastruktura. Přesto vzhledem k tomu, že ANO zažívá politický boom díky své populistické politice, mnoho lidí zřejmě bude volit hnutí ANO kvůli Andreji Babišovi a trochu zapomene na to, jak ANO Prahu řídí. I přes neúspěšnou politiku primátorky Adriany Krnáčové považuji hnutí ANO za silného soupeře v komunálních volbách v Praze.

Více na http://zpravy.e15.cz/domaci/politika/praha-muze-byt-jako-berlin-nebo-viden-rika-pospisil-chce-byt-primatorem-1344217
 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek