Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Pražská TOP 09 má nové vedení. Předsedou bude Jakub Lepš

Pražská TOP 09 má nové vedení. Předsedou bude Jakub Lepš

Novým předsedou pražské TOP 09 se stal místostarosta Prahy 11 Jakub Lepš, zvolil ho dnes mimořádný krajský sněm. Ve funkci vystřídal dosavadního předsedu, kterým byl od listopadu 2016 pražský zastupitel a bývalý radní Martin Dlouhý. Radní Prahy 1 Filip Kračmar a starosta Prahy 14 Radek Vondra, kteří se o post pražského předsedy původně ucházeli, se kandidatury nakonec vzdali. Sněm v dalších hodinách zvolí další členy pražského vedení. Z 97 delegátů Lepše podpořilo 67.

„Za jedinou hlavní prioritu považuji pro nové pražské vedení podzimní volby, které nás čekají," řekl v projevu Lepš, další věci je podle něj nutné odsunout. Vedení by kvůli komunálním volbám mělo v dalších měsících splnit několik úkolů - vybrat přitažlivé kandidáty, připravit přesvědčivou volební kampaň a motivovat členy TOP 09, aby se zapojili do kampaně, dodal.

Konečné výsledky voleb

Vstup do speciálu
Sečteno: 100.00%
Účast: 66.60%
Miloš Zeman
Miloš
Zeman
Jiří
Drahoš
Jiří Drahoš

50 %
51,36 %
2 853 390 hlasů
48,63 %
2 701 206 hlasů

Pražské členy TOP 09 přišel podpořit čestný předseda strany Karel Schwarzenberg. Na delegáty apeloval, aby přijímali nové členy a zapojili je do práce. „Jenom ve spolku, ve kterém pracujete, máte na něm zájem," řekl. V případě, že v prezidentské volbě uspěje Jiří Drahoš, nastane podle Schwarzenberga změna atmosféry ve společnosti, které by měla TOP 09 využít v nadcházejících komunálních volbách. „Měli bychom si připomenout, že v krátkém období, ve kterém jsme v Praze vládli, toho bylo mnoho učiněno," dodal.

TOP 09 v podzimních volbách do Poslanecké sněmovny získala 5,31 procenta hlasů. V Praze byl její zisk nejvyšší. V hlavním městě TOP 09 podpořilo 12,64 procenta. V listopadu si strana zvolila nového předsedu, kterým se stal poslanec Evropského parlamentu Jiří Pospíšil.

Na podzim se konají volby do obecních zastupitelstev. V minulých volbách v roce 2014 skončila v Praze TOP 09 druhá za hnutím ANO. TOP 09 obsadila s 16 mandáty téměř čtvrtinu pražského zastupitelstva, skončila ale v opozici. Na řadě pražských radnic je starostou představitel TOP 09.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek