Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Pražské vánoční trhy pomalu končí. Stromem ze Staroměstského náměstí se nakrmí zvěř v ZOO

Pražské vánoční trhy pomalu končí. Stromem ze Staroměstského náměstí se nakrmí zvěř v ZOO

Na pražském Staroměstském a Václavském náměstí v sobotu skončí vánoční trhy. Strom bude na Staroměstském náměstí do úterý 9. ledna. Uvedla to mluvčí pořadatelské firmy Taiko Hana Tietze. Vánoční trhy začaly na Staroměstském náměstí v sobotu před první adventní nedělí, tedy 2. prosince.

Trhy na Staroměstském náměstí nabídly každý den doprovodný kulturní program, v rámci něhož vystoupilo na pódiu 600 až 700 účinkujících s českým i zahraničním folklorem, historickou hudbou, dechovou hudbou, klasikou i kabaretem. Na Tři krále bude program zakončen dvěma novoročními koncerty. První začne v 16:00 hodin, druhý pak v 18:15. Mezi nimi se děti mohou těšit na Večerníček.

Zubři, losi, sloni a gorily v trojské zoologické zahradě si už na konci roku pochutnali na neprodaných vánočních jedlích a smrčcích, které dostala pražská zoo. Nyní čeká zvířata další nadílka. Dostanou větve a jehličí z dvaadvacet metrů vysokého smrku, který na Staroměstském náměstí dokresloval vánoční atmosféru.

Pražské vánoční trhy jsou pravidelně oceňované zahraničními médii. Letos Prahu jako nejkrásnější vánoční destinaci s trhy doporučili redaktoři i čtenáři amerického týdeníku US News & World Report. Čtenáři britského listu The Telegraph trhy na Staroměstském náměstí ohodnotili jako nejkrásnější v Evropě. Redaktoři cestovatelského webu televize CNN Travel zařadili trhy v centru Prahy mezi 15 nejlepších na světě a čtenáři je pak hlasováním zařadili na čtvrté místo.