Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Premiér a primátorka vyhrožují Uberu: Buď budete dodržovat zákony země, nebo z ní odejděte

Premiér a primátorka vyhrožují Uberu: Buď budete dodržovat zákony země, nebo z ní odejděte

Premiér v demisi Andrej Babiš a pražská primátorka Adriana Krnáčová si dnes došlápli na alternativní taxislužbu Uber. Generálnímu řediteli této polečnosti Daru Khosrowshahimu zaslali dopis, ve kterém ho vyzývají, aby společnost dodržovala české právo.

„Žádáme vás, abyste hned začali respektovat zákony naší země a přizpůsobili vaše služby našim zákonům,“ nařizují oba politici Uberu s tím, že pokud firma nebude zákon dodržovat, měla by opustit zemi.

V dopise se dále píše, že české úřady využijí všechny dostupné kontrolní mechanismy, aby zamezily daňovým únikům a zajistí ze zákona vyžadovanou bezpečnost cestujících. Babiš s Krnáčovou také vyhrožují kriminálním vyšetřováním podvodů a upozorňují firmu na nedostatečnou spolupráci s českou policií.

„V České republice máme mnoho nadšených fanoušků moderních technologií, pokrokových zákonů i z toho vyplývajících výhod, které tyto zákazníkům přinášejí", píší oba politici. „Jak ale ukázaly ostatní služby podobného typu, nabízeny mohou být pouze v souladu se zákony naší země", dodávají premiér v demisi a primátorka.

Pražští taxikáři dnes opět protestovali proti službám typu Uber. Taxikářům vadí zejména to, že Uber řidiči jezdí bez taxikářské koncese, nemají auta evidovaná jako vozidla taxislužby a nemají taxametry. Uber působí v Praze od poloviny srpna 2014, zpočátku jen pro profesionální dopravce s limuzínami.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek