Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Školačka se v Praze dvakrát pokusila ukrást cizí dítě, vyhlédla si ho v nákupním centru

Školačka se v Praze dvakrát pokusila ukrást cizí dítě, vyhlédla si ho v nákupním centru

V pražském nákupním centru Eden se v pátek a v sobotu pokusila mladá žena unést malou dívku. Ani jednou se jí to nepovedlo a v obou případech utekla. Kriminalisté zjistili její totožnost, jde zřejmě o nezletilou dívku. Pátrání po ní policie odvolala. Na webu to dnes uvedl policejní mluvčí Tomáš Hulan. Dívka podezřelá z pokusu o únos zatím zadržena nebyla, řekl mluvčí ČTK.

První pokus o únos se odehrál v pátek vpodvečer, hledaná žena v jednom z obchodů vzala do náruče a snažila se odnést 1,5letou dívku. Její sedmiletá sestra se tomu snažila zabránit. „Křičela na celé kolo o pomoc. Tohoto rozruchu si všimla náhodná kolemjdoucí, která únoskyni batole vzala z náručí a posléze ho vrátila mamince. Bohužel únoskyně využila vyvstalého zmatku a z místa utekla neznámo kam,“ popsal mluvčí. Policie se o tom dozvěděla v noci na neděli a prosí ženu, která dívku zachránila, aby se jako svědkyně přihlásila na tísňovou linku 158.

Dnes přijali policisté oznámení o další obdobné události ze soboty. Tentokrát se hledaná žena pokusila unést tříletou dívku, která před svou matkou a bratrem utíkala napřed a dostala se jim z dohledu za roh. „Objala ji a polohlasem jí říkala ´promiň, omlouvám se, to bude dobrý´,“ uvedl Hulan. Mezitím ale matka vyšla zpoza rohu a svou dceru vytrhla únoskyni z náručí. „Hledaná opět okamžitě utekla neznámo kam, nicméně maminka tříleté dívenky ji následně popsala téměř totožně jako dívku či ženu z události předchozího dne,“ doplnil mluvčí. „Jedná se o žákyni základní školy u nás na ,desítce‘,“ napsal později na Facebook mluvčí Prahy 10.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek