Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Student navrhl zastávku rychlovlaku na ruzyňské letiště. Podívejte se, jak se mu to povedlo

Student navrhl zastávku rychlovlaku na ruzyňské letiště. Podívejte se, jak se mu to povedlo

Studenti ateliéru Kuzemenský & Synek z fakulty architektury ČVUT dostali za úkol zpracovat návrh plánované železniční zastávky Výstaviště, která má v budoucnu vzniknout na trase Ruzyně, Kladno, Praha. Jeden z projektů, které zpracoval Martin Utíkal, si můžete prohlédnout v galerii. 

O modernizaci trati do Kladna a vybudování železničního spojení na letiště v Ruzyni se mluví od 90. let. Kromě modernizace trati z Masarykova nádraží se dříve uvažovalo i o možnosti vést vlaky z letiště přes takzvaný Pražský Semmering, tedy železnicí mezi Smíchovem a Řepy. Nakonec se bude za odhadovanou cenu 31 miliard korun stavět varianta, která kromě napojení letiště řeší i lepší dopravní obslužnost Kladenska. Záměr počítá s vybudováním dvou jednokolejových tunelů pod Střešovicemi.

Na území Prahy má v návaznosti na stavbu přibýt několik nových stanic a zastávek, další projdou výraznou proměnou. Nově má vlak stavět u Výstaviště, v rámci odbočky na letištěvzniknou stanice Praha-Liboc, Praha-Dlouhá Míle a Praha-Letiště Václava Havla. Stanice na Veleslavíně bude zahloubena a zastávka Praha-Ruzyně se přesune.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek