Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Taxikáři dnes znovu chtějí kvůli Uberu ochromit pražskou dopravu. Magistrálu nejspíš vymění za letiště

Taxikáři dnes znovu chtějí kvůli Uberu ochromit pražskou dopravu. Magistrálu nejspíš vymění za letiště

Po víkendové přestávce budou dnes třetím dnem v Praze pokračovat protesty řidičů taxi proti z jejich pohledu nelegálním praktikám alternativních přepravních služeb, jako je například Uber. Ve čtvrtek a v pátek taxikáři stovkami vozidel zpomalovali několik hodin dopravu v centru Prahy, dopravní situaci však zásadně nezhoršili. Na Strahově se dnes sejdou ve 14:00, podle místopředsedkyně Asociace koncesionářů v taxislužbě Karolíny Venclové nejspíš zamíří k pražskému letišti. O formě protestů se organizátoři teprve dohodnou.

Řidiči taxi o alternativních přepravních službách tvrdí, že jde o nekalou konkurenci. Vadí jim, že řidiči Uber nemají auta evidovaná jako vozidla taxislužby, nemají taxametry a nesplňují zákonné požadavky pro taxikáře. "Neprotestujeme proti aplikacím, ale proti nelegálním řidičům," řekla ČTK Venclová. Uber své služby označuje za spolujízdu v rámci sdílené ekonomiky.

Protestující taxikáři minulý týden chtěli mluvit s ministry a premiérem v demisi Andrejem Babišem (ANO). Tiskový odbor úřadu vlády v neděli odpoledne na dotaz ČTK uvedl, že Babiš pozvání dosud nedostal. Venclová řekla, že k němu přistoupí oficiální cestou v pondělí.

Podle organizátorů se protestu účastnila v pátek tisícovka vozů, magistrát jejich počet odhadl na polovinu. O den dříve podle organizátorů dorazilo na 2000 vozidel, magistrát udával číslo kolem 1400.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek