Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Taxikáři vystupňovali válku s Uberem na letišti. Druhý terminál je v obležení těžkooděnců

Taxikáři vystupňovali válku s Uberem na letišti.  Druhý terminál je v obležení těžkooděnců

Na pražském Letišti Václava Havla pokračují konflikty taxikářů s řidiči společnosti Uber. Taxikářům vadí, že pro ně platí jiné podmínky než pro ty, kteří si vydělávají prostřednictvím Uberu. Protesty, které provází násilnosti, začaly ve čtvrtek. Od té doby počet zúčastněných několikanásobně vzrostl.

Taxikářů je před Terminálem 2 ruzyňského letiště podle serveru iDnes.cz asi stovka. Policisté jim připomínají, že musí dbát jejich pokynů a dodržovat zákony. Jinak proti nim použijí donucovací prostředky. Také strážců zákona na místě od pátku přibylo.

Policie na výzvu taxikářů zasáhla proti jednomu z řidičů, který stál na zastávce autobusu. Udělila mu pokutu a taxikáře od vozu odehnala. Jestli muž jezdil vozil lidi přes Uber ale jisté není.

Méně policistů hlídkuje před Terminálem 1, kam se taxikáři přesouvají. Řidičům Uberu značí vozidla nálepkami. Důvod protestu prý oznámí po skončení akce.

Konflikt začal ve čtvrtek, kdy skupina taxikářů na letišti napadla řidiče Uberu. Označili mu auto nálepkou „nelegální transport“ a sebrali mobilní telefon. Jeden z řidičů mu následně rozbil čelní sklo. V pátek se počet protestujících taxikářů rozrostl. Dostali se dokonce do potyček s policií. Ta do protestů na konci minulého týdne ve větší míře nezasahovala a vše jen monitorovala, chování minimálně jednoho taxikáře ale nadále řeší.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek