Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Tříkrálový průvod dnes projde pražským centrem. Upozorní na tradiční charitativní sbírku

Tříkrálový průvod dnes projde pražským centrem. Upozorní na tradiční charitativní sbírku

Centrem Prahy projde dnes odpoledne průvod králů na velbloudech, který upozorní na tradiční Tříkrálovou sbírku, kterou pořádá Charita ČR. Výtěžek ze sbírky je určen na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším jinak sociálně potřebným skupinám lidí. Maskovaný průvod hlavním městem pořádá Arcidiecézní charita Praha. Loni celkový výtěžek Tříkrálové sbírky poprvé překročil 100 milionů korun.

Program začne v kostele svatého Tomáše na Malé Straně. V 15:00 hodin zde pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka udělí koledníkům požehnání. Tři králové pak z nedalekého Malostranského náměstí v 15:30 zahájí průvod přes Karlův most na Staroměstské náměstí, kde bude cílem putování koledníků živý Betlém. Na Staroměstském náměstí bude program pokračovat poselstvím kardinála Dominika Duky. Od hodin se náměstím ponesou tóny České mše vánoční Hej, mistře Jakuba Jana Ryby.

Většina výtěžku, 65 procent, pomáhá přímo v tom regionu, kde byl vykoledován. Desetina výnosu je určena také na humanitární pomoc do zahraničí. Diecézní projekty podpoří 15 procent výtěžku. Arcidiecézní charita Praha připravila čtyři diecézní projekty, na které budou vybírat koledníci při letošní Tříkrálové sbírce. Peníze poputují na materiální a potravinovou pomoc nejchudším, azylový dům pro maminky s dětmi v tísni v Brandýse nad Labem, vybudování komunitního centra Farní Charity ve Vlašimi a podpoří nemocnici v Ugandě.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek