Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Trojský přívoz ráno znovu stál. Nyní je v provozu, další situace bude záležet na stavu hladiny Vltavy

Trojský přívoz ráno znovu stál. Nyní je v provozu, další situace bude záležet na stavu hladiny Vltavy

Přívoz spojující pražský Císařský ostrov a Troju byl dnes ráno tři hodiny mimo provoz, a to kvůli zvýšenému průtoku vody ve Vltavě. V 10:00 začal znovu jezdit, pokud ale hladina řeky znovu stoupne, možná se zase zastaví. Na webu to uvedla organizace Ropid, která organizuje MHD v hlavním městě. 

Přívoz dočasně nahrazuje lávku, která se na začátku prosince zřítila. Kvůli velké vodě nemohl přívoz vozit cestující také v úterý 2. ledna.

Provoz přívozu zajišťuje společnost Pražská paroplavba. Loď vyplula na Vltavu poprvé loni 23. prosince ráno. V pracovní dny je v provozu od 07:00 do 19:00, o víkendech od 08:00 do 19:00. Interval je ve špičkách pracovních dnů deset minut. Na loď se vejde téměř 30 cestujících, dosud přívoz označený jako P8 přepravil přes 6000 lidí.

Lávka se zřítila v sobotu 2. prosince odpoledne, ze čtyř zraněných byli dva ve vážném stavu. Případ vyšetřuje policie. Praha nyní plánuje stavbu provizorní lávky. Institut plánování a rozvoje zároveň vypracoval návrh změny územního plánu pro vybudování dvou nových lávek. Jedna bude na místě původní, druhá dále po proudu řeky.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek