Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

V Říčanech otevřel nový domov pro seniory. Zvláštní péči věnuje pacientům s Alzheimerovou chorobou

V Říčanech otevřel nový domov pro seniory. Zvláštní péči věnuje pacientům s Alzheimerovou chorobou

V Říčanech u Prahy začal počátkem měsíce fungovat nový domov pro seniory s kapacitou 152 míst. Provozuje ho společnost DS Říčany, podle dřívějších informací jde o investici za 135 milionů korun. Cílem je kromě jiného nabídnout speciální péči pro seniory s Alzheimerovou chorobou a stařeckou demencí. První den otevřených dveří je plánován na 23. listopadu, uvedla dnes společnost v tiskové zprávě.

Domov, který v těchto dnech přivítal první obyvatele, byl postaven v místní části Voděrádky nedaleko silnice 101. Klientům nabízí jednolůžkové, dvoulůžkové a třílůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením, polohovacími lůžky, televizí a internetem. Možnost přivolání sestry zajišťují náramky, které má každý senior na ruce.

„Na začátku byla naše osobní zkušenost. Sami jsme si prošli složitým obdobím ve vlastních rodinách. Jak populace stárne, přibývá lidí středního věku, jejichž rodiče a prarodiče ztrácí schopnost samostatně obstarat své základní životní potřeby," uvedl jednatel DS Říčany a autor projektu Jakub Erben. Poukázal na to, že někdejší vazby se rychle mění z radostného soužití v pouhou povinnost se starat. Domovy seniorů jsou přitom většinou beznadějně plné a péče bývá neosobní. „Proto jsme se rozhodli jednat," dodal Erben.

Alzheimerova nemoc je nevyléčitelné onemocnění mozku. Chorobu provází porucha myšlení, paměti i úsudku. Nemocný přestává být schopen komunikace i samostatného pohybu, nepoznává své blízké.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek