Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Vědcům se po špičkovém centru v Praze rozutekly smrtelně jedovaté černé vdovy

Vědcům se po špičkovém centru v Praze rozutekly smrtelně jedovaté černé vdovy

Do Česka se dostali jedovatí pavouci. Přicestovali zřejmě v bedně z Kalifornie do laserového centra v Dolních Břežanech. Nebezpečnou černou vdovu a její potomky už deratizátoři pravděpodobně zneškodnili. Celou situaci ale radši dále monitorují, uvedl web Českého rozhlasu.

Nepříjemný nález čekal na vědce v Dolních Břežanech u Prahy, když otevírali bedny se součástkami pro laser Lucifer. Ze 43 krabic, které přijely počátkem června z Kalifornie, se rozeběhli vysoce nebezpeční pavouci snovačky jedovaté, takzvané černé vdovy. Kromě samice bylo v bednách i její četné potomstvo.

„Podle toho, co jsme viděli, byli to samí mladí jedinci. Ošetřili jsme bedny, pak kompletně veškeré prostory, které byly zamořeny,“ uvedl pro web iRozhlas.cz mluvčí laserové centra ELI Michael Vích. V hale prý pobíhalo asi 50 pavouků, kterým se povedlo dostat až na chodbu.

Pavouky zlikvidovala deratizátorská firma, která potvrdila, že se povedlo odstranit všechny živočichy. Přestože žádné další pavouky nenašli, budou ale situaci i dál monitorovat. Černé vdovy se do beden dostaly zřejmě už v Kalifornii, kdy stály několik dní volně venku.

Snovačka jedovatá je nebezpečná kvůli svému jedu, který může být i smrtelný. Hrozbu představují ale hlavně dospělé samice. Samci a mladší jedinci mohou způsobit jen zdravotní komplikace, které nejsou smrtelné.

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek