Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Cestující mohou aerolinky žalovat i v cílové zemi, rozhodl Soudní dvůr EU

Cestující mohou aerolinky žalovat i v cílové zemi, rozhodl Soudní dvůr EU

Soudní dvůr Evropské unie dnes rozhodl, že cestující mohou na aerolinkách soudně vymáhat odškodnění v cílové zemi, i když zmeškají navazující spoje kvůli zpoždní v první fázi své cesty.

Jestliže si cestující zařídil cestu v jediné rezervaci, může žádat o kompenzaci u soudu v konečné destinaci, a to i v případě, že ho letecká společnost dopravila pouze na první zastávku.

Přepravci mají podle soudu povinnost přepravovat cestující z bodu A do bodu C. To znamená, že pasažéři, které potkají komplikace na cestě domů, se mohou svých práv domáhat u soudu ve své zemi, a nikoli na mezinárodní úrovni.

Spor řešila nejvyšší soudní instance v unii v reakci na to, že cestující společností Air Berlin a Iberia požadovali v Německu odškodnění. Kvůli zpoždění způsobenému španělským regionálním dopravcem Air Nostrum totiž zmeškali navazující let do Německa.

Air Nostrum jako nezávislý přepravce, který funguje jménem Iberia Airlines, má výhradní zodpovědnost za to, že se cestující dostane na místo určení, uvedl soud.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek