Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

99,64 % prodáno! Čínská společnost CEFC odkoupila další akcie fotbalové Slavie

99,64 % prodáno! Čínská společnost CEFC odkoupila další akcie fotbalové Slavie

Už jen několik málo akcií vršovického klubu zůstává v českých rukou. Čínská investiční společnost CEFC odkoupila od čestného prezidenta Slavie Jiřího Šimáně a jeho společnosti Fly Investments dalších 20 % akcií a tým z Edenu tak už vlastní téměř kompletně.

Pouze 0,36 % fotbalového klubu SK Slavia Praha zůstalo v českých rukou. To je totiž část cenných papírů, kterou vlastní drobní akcionáři z řad fanoušků vršovického klubu. Zbytek patří sedmé největší soukromé společnosti v Číně CEFC.

Fanoušci Slavie mají ve svých rukou necelého půl procenta klubu.Fanoušci Slavie mají ve svých rukou necelého půl procenta klubu.autor: Pavel Mazáč (Sport)

Ke svému už tak majoritnímu podílu v klubu přikoupila dnes asijská korporace dvacetiprocentní podíl čestného prezidenta Slavie Jiřího Šimáně a jeho skupiny Fly Investments. Té potom Číňané obratem vyplatili veškeré půjčky, které v minulosti firma sportovnímu oddílu poskytla.

Záložník Slavie Josef Hušbauer.Záložník Slavie Josef Hušbauer.autor: Barbora Reichová (Sport)

„CEFC China děkuje Jiřímu Šimáně za partnerství a spolupráci na záchraně nejstaršího českého fotbalového klubu. Jiří Šimáně i nadále zůstává prezidentem SK Slavia Praha a CEFC China se těší na další budoucí spolupráci s ním,“ stojí v prohlášení CEFC.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek