Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Ambiciózní cíle Sparty: Chce uspět v Evropě a v lize být stoprocentní

Ambiciózní cíle Sparty: Chce uspět v Evropě a v lize být stoprocentní

Fotbalisté Sparty oznámili před jarní částí sezony dva cíle. V Evropské lize chtějí projít co nejdále a zároveň se v české lize pokusit zaútočit na titul, přestože to znamená být na jaře téměř stoprocentní a neztrácet. Pražané se budou snažit zúročit vydařenou zimní přípravu, ve které v osmi zápasech ani jednou neprohráli a inkasovali pouhé dva góly.

„Výsledky jsme měli dobré, naše síla se ale ukáže až v soutěžních zápasech. Všechno se odvíjí od výsledků. Když budeme vyhrávat, bude se říkat, že příprava byla fantastická. A když se vyhrávat nebude, všichni se budou divit, co jsme v zimě dělali,“ prohlásil na dnešní tiskové konferenci kapitán Sparty David Lafata.

Aktuálně Sparta vše směřuje k tomu, aby zvládla první kolo vyřazovacích bojů Evropské ligy, ve kterém se střetne s ruským Rostovem. Ráda by zopakovala rok starý souboj s jiným ruským celkem Krasnodarem, který vyřadila po výsledcích 1:0 a 3:0.

„Chceme s Rostovem uspět. Duel se hraje na dva zápasy, k tomu přizpůsobíme taktiku. Věříme, že jsme schopni uspět, i když proti nám stojí velmi kvalitní tým s dobře organizovanou hrou,“ řekl sportovní manažer a trenér Tomáš Požár.

Uspět však chce Sparta i v lize, kde je momentálně třetí o tři body za Slavií a o čtyři za vedoucí Plzní, která má navíc zápas k dobru. „Jsme v polovině soutěže a větší náskok má Plzeň, takže ta je pro nás momentálně největší soupeř. Víme, že pokud chceme zaútočit na první místo, musíme být na jaře v podstatě stoprocentní. Chtěl bych vidět Spartu, která vyhrává každý zápas. Pak uvidíme, k čemu nám to bude stačit,“ uvedl Požár.

Na podzim měla Sparta problém hlavně na hřištích soupeřů, kde vyhrála jen tři z osmi zápasů. „Potřebujeme být více úspěšní venku, ale nesmíme ztrácet body nikde. Přes zimu jsme se zaměřovali na náš způsob hry, který by měl být aktivnější a dominantnější. Až liga ale ukáže, jak na tom budeme. Zatím můžeme jen věřit, že jsme se dobře připravili,“ dodal kouč Sparty.

Věří, že k lepším výsledkům pomohou vedle uzdravených marodů také posila Néstor Albiach či navrátilec z juniorky Tiémoko Konaté, který dostal od klubu druhou šanci po podzimní snaze vymoci si přestup.

„Timiho vidím jako okamžitou pomoc, protože kvalitu má a přináší prvky, které nám chyběly. To samé platí u Néstora, který je na českou ligu adaptovaný a měl by mít okamžitý přínos. U Bogdana Vatajelua je vidět, že potřebuje čas na aklimatizaci,“ hodnotil Požár.

Vedení Sparty věří, že Konatého vezmou na milost i fanoušci, kteří při generálce se Žilinou na záložníka z Pobřeží slonoviny bučeli při každém kontaktu s míčem.

„Během zápasu s Žilinou došlo ke dvojím reakcím. Za klub nás potěšila reakce jedné části fandů, kteří na negativní skandování zareagovali potleskem. Pevně věřím, že mezi fanoušky bude většina těch slušných a rozumných, kteří Timimu umožní ukázat, že může být pro klub prospěšný. Poškozuje to nejen Timiho, ale i další souhru a poškozuje to celou Spartu. Pokud jsou to opravdoví fanoušci, tak v negativních reakcích nebudou pokračovat, protože to klubu škodí,“ řekl generální ředitel Sparty Adam Kotalík.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek