Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Ani ve druhé etapě Tour de France se cyklistům nevyhnuly ošklivé pády. Pro vítězství si dojel Kittel

Ani ve druhé etapě Tour de France se cyklistům nevyhnuly ošklivé pády. Pro vítězství si dojel Kittel

Německý cyklista Marcel Kittel si na Tour de France připsal jubilejní desáté etapové vítězství. Dnešní druhou etapu z Düsseldorfu do Lutychu, kterou stejně jako úvodní časovku poznamenal déšť, vyhrál v hromadném spurtu před Francouzem Arnaudem Démarem a krajanem Andrém Greipelem. Žlutý trikot vedoucího jezdce uhájil Brit Geraint Thomas.

Ani dnes se cyklistům na mokré silnici nevyhnuly pády. Zhruba 30 kilometrů před cílem 203,5 km dlouhé trasy z Düsseldorfu do Lutychu se v čele hlavního pelotonu odehrála hromadná kolize, po níž skončil na zemi i obhájce titulu Chris Froome. Do karambolu se zapletli i další favorité včetně Francouze Romaina Bardeta či Richieho Portea.

Všichni ale vyvázli bez vážnějších zranění a v závodu pokračovali. Britský lídr stáje Sky Froome musel posléze vyměnit kolo a znovu dotahovat, stejně jako jeho hlavní konkurenti ale dojel v hlavním poli ve stejném čase jako vítěz. Neztratili ani čeští reprezentanti Roman Kreuziger (59.), Zdeněk Štybar (72.) a debutant Ondřej Cink (144.).

Zrychlení pelotonu v závěrečných kilometrech znamenalo konec nadějí na úspěch dvojice uprchlíků Yoanna Offreda a Taylora Phinneyho. Ještě osm kilometrů před cílem měli náskok 35 sekund, 1200 metrů před koncem etapy je ale pole pohltilo.

Jezdcům v úniku dopřálo trochu času zvolnění tempa pelotonu po pádu. „Když se něco takového (pád v čele) stane, není kam spěchat,“ řekl Thomas. „Nic vážného se ale nestalo, přišel o trochu kůže, ale to je v pohodě. Člověk musí mít velké štěstí, aby se tomu vyhnul,“ dodal ke stavu hvězdy týmu Froomea.

V čele celkového pořadí má Thomas pětisekundový náskok před Švýcarem Stefanem Küngem. Na třetí místo se posunul Kittel, jenž ztrácí o sekundu víc. Němec navíc oblékl zelený dres pro lídra bodovací soutěže.

Devětadvacetiletý Kittel, Štybarův týmový kolega ze stáje Quick-Step, měl sice v dlouhé cílové rovince špatnou výchozí pozici, dokázal se ale probít dopředu. „Vůbec nevím, co říct. Byl to neuvěřitelný start v Německu, fandilo nám tolik lidí,“ řekl po dojezdu etapy, v níž se peloton přesunul do Belgie.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek