Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Ani Zeman, ani Babiš. Česko na zahájení olympiády zastoupí šéf Senátu Štěch

Ani Zeman, ani Babiš. Česko na zahájení olympiády zastoupí šéf Senátu Štěch

Na zimní olympiádu do Pchjongčchangu se nechystá ani premiér v demisi Andrej Babiš, ani předseda Sněmovny Radek Vondráček a ani prezident Miloš Zeman. Na zahájení bude Českou republiku zastupovat předseda Senátu Milan Štěch.

Štěch pojede na olympiádu, která začíná za týden v Jižní Koreji, jako hlavní politický představitel Česka, řekla tajemnice Kanceláře Senátu Eva Davidová. Štěch se podle ní zúčastní slavnostního zahájení olympiády, oficiálního otevření českého domu a podpoří české sportovce v prvních dnech her.

Do Prahy se Štěch vrátí 14. února. Vondráček se do Koreje nechystá a sdělil, že za dolní komoru Parlamentu do Pchjongčangu nikdo oficiálně nejede. "Je pravda, že jsem (účast) slíbil, ale z pracovních i rodinných důvodů to nezvládnu a musel jsem se omluvit," napsal dnes Vondráček. Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček sdělil, že účast prezidenta Zemana v Koreji není v plánu.

"Nikdo z ministrů ani premiér se po dohodě na olympiádu nechystá," řekla ČTK mluvčí vlády Barbora Peterová. Babiš o víkendu na svém facebookovém profilu k diskusi na vládě o zahraničních cestách uvedl, že na akcích v cizině by měli Česko reprezentovat především diplomaté, které si ve světě platí. "Všem (ministrům) jsem opět velice důrazně připomněl - stejně, jako když se řešilo, kdo poletí na olympiádu - že stát není cestovní kancelář," napsal.

Sněmovní školský výbor ani jeho podvýbor pro sport delegaci do Pchjongčchangu nechystají, sdělili jejich zástupci. Jediným představitelem sportovního podvýboru tak v Jižní Koreji zřejmě bude jeho předseda, poslanec Milan Hnilička. Čerstvě jmenovaný vládní zmocněnec pro sport do Pchjongčchangu vyrazí ještě v roli generálního manažera hokejového týmu.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek