Atletka Hejnová je halovou vicemistryní Evropy v běhu na 400 m. Porazila ji původně diskvalifikovaní Gueiová

Zuzana Hejnová vybojovala na halovém mistrovství Evropy stříbrnou medaili v běhu na 400 metrů. V bělehradském finále ji porazila jen Floria Gueiová z Francie, jež zvítězila v osobním rekordu 51,90 sekundy. Dvojnásobná mistryně světa na trati 400 metrů překážek Hejnová za ní zaostala o 52 setin.

Třetí skončila Polka Justyna Swietá, jež s Hejnovou prohrála o jednu desetinu. Hlavní favoritka Léa Sprungerová ze Švýcarska po rychle rozběhnutém závodě odpadla a skončila pátá.

Gueiová se v pátek podílela na ošklivém pádu jiné české reprezentantky Denisy Rosolové v rozběhu a původně byla ze soutěže diskvalifikována. Postup do semifinále slavila až po protestu francouzské výpravy.