Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Berdycha čeká ve čtvrtfinále Wimbledonu těžký soupeř, utká se s Djokovičem

Berdycha čeká ve čtvrtfinále Wimbledonu těžký soupeř, utká se s Djokovičem

Soupeřem Tomáše Berdycha ve středečním čtvrtfinále Wimbledonu bude bývalý první hráč světa Novak Djokovič. Srbský tenista v dohrávaném osmifinále porazil pod zataženou střechou na centrkurtu Francouze Adriana Mannarina 6:2, 7:6 a 6:4.

Utkání druhého nasazeného Djokoviče s Mannarinem se nestihlo odehrát v pondělí, kdy se kvůli předchozím dlouhým zápasům na kurt vůbec nedostali.

„Celý den jsme čekali, bylo to náročné, ale tak to je. Jsem rád, že se hrálo na centru a mohlo se hrát bez ohledu na počasí. Mám to za sebou a budu se soustředit na další zápas,“ řekl Djokovič, který má ve svém trenérském týmu Američana Andreho Agassiho, vítěze Wimbledonu z roku 1992.

Po osmi slunečných dnech se dnes nad Londýnem zatáhlo a zapršelo. Proto byla střecha nad centrkurtem zatažena. Djokovič začal dobře, ale už po třech gamech a vedení 3:0 si vzal čas na ošetření a po diskusi s lékařem dostal prášky.

„Je to věc, co se mi vrací, ale je důležité, že s tím můžu hrát,“ řekl Djokovič po zápase.

Během utkání se občas tvářil, že mu není nejlépe a něco ho trápí, ale první set zvládl bez problémů. Ve druhém přišel o náskok a set získal v tie-breaku. K zisku třetí sady, v které si nechal ošetřovat pravé rameno, mu stačil jeden brejk.

Djokovič zatím netratil v turnaji set. V úvodním kole mu po první sadě vzdal Slovák Martin Kližan a ve druhém si snadno poradil s Adamem Pavláskem. Ve čtvrtfinále Wimbledonu je již podeváté v kariéře.

„Cítím se tu dobře a mám motivaci dojít co nejdále. Je to jeden z mých neoblíbenějších turnajů,“ řekl Djokovič, který před Wimbledonem vyhrál turnaj v Eastbourne.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek