Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Bolest, zoufalý boj a skreč. Na kulhajícího Nadala se nedokázal dívat ani jeho otec

Bolest, zoufalý boj a skreč. Na kulhajícího Nadala se nedokázal dívat ani jeho otec

Bojoval ze všech sil. Moc si chtěl minimálně zopakovat finálovou účast z loňského roku. Sny Rafaela Nadala však ve čtvrtfinále Australian Open rozmetal Marin Čilič. Z pětisetové bitvy, která skončila skrečí světové jedničky v pátém setu, vyšel po téměř čtyřhodinovém zápase vítězně chorvatský tenista.

Byl to jeden z nejkrásnějších soubojů letošního ročníku Australian Open. Bitva mezi současným králem světového tenisu a vítězem US Open z roku 2014 nabídla úplně vše. Veliké drama, parádní údery, zvraty a v neposlední řadě i smutný Nadalův konec.

Do zápasu vstupoval v roli favorita rodák z Mallorky a nejen pro své postavení ve světovém rankingu, ale především díky vzájemné bilanci. Ta je totiž úplně stejná jako mezi Karolínou Plíškovou a Simone Halepovou - 1:5.

Devětadvacetiletý Chorvat vyhrál jediný duel, jeho soupeř pět. Navíc Čiličův první a do dneška poslední triumf se zrodil už v roce 2009 na turnaji v Pekingu a jednalo se zároveň o první vzájemný zápas obou borců.

Od té doby však vládl výhradně Nadal. V následujících pěti zápasech přišel dohromady jen o dva sety, naposledy svého soka zdolal minulou sezonu na turnaji v Šanghaji 7:5, 7:6.

Více si přečtěte na webu iSport.cz.

 

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>


 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek