Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Brutální útok na cyklistu. Zbili ho a pořezali přímo při tréninku

Brutální útok na cyklistu. Zbili ho a pořezali přímo při tréninku

Francouzský cyklista Yoann Offredo byl napaden při tréninku na silnici s dvěma kolegy. Třicetiletý člen belgického týmu Wanty, který obsadil 14. místo na jarních klasikách Paříž-Roubaix i Kolem Flander, se vrátil z vyjížďky se zlomeným nosem a pohmožděninami. Na facebooku napsal, že byl zbit baseballovou pálkou a pořezán nožem.

„Výsledkem je zlomený nos, poraněné žebro, řezné rány na levé ruce a modřiny po celém těle,“ vyjmenoval Offredo, který za kontinentální tým Wanty jezdí první sezonu po deseti letech strávených ve stáji WorldTour FDJ.

„Ale vedle fyzických ran jsem hlavně šokovaný. A smutný, když zjistím, že nechci, aby moje děti praktikovaly tento krásný sport. Je příliš nebezpečný. Ráno vyjedete na trénink a ani nevíte, jestli se vrátíte,“ dodal.

Incident podle prohlášení stáje vyšetřuje policie. „Jeli jsme lesem nedaleko Versailles, když těsně před námi prudce zastavilo auto. Očividně s úmyslem, abychom spadli,“ popsal Offredo na týmovém webu. Když chtěl řidičce vyčinit, vytáhla na něj nůž. „Zablokoval jsem jí dveře, ale vyběhl spolujezdec s pálkou a zbil mě,“ dodal.

Offredo byl napaden dva dny poté, co bývalého vítěze Gira d'Italia Michele Scarponiho srazila na silnici při tréninku doma v Itálii dodávka a vážným zraněním podlehl.