Byl krátce v bezvědomí, má odřeniny. Napadený fanoušek Hradce se přesto snaží mírnit napětí

Byl to moment, na který fanoušci, kteří navštívili druholigové utkání mezi Hradcem Králové a Pardubicemi (2:1), jen tak nezapomenou. Po nepřiměřeném zápasu pořadatelské služby skončil jeden z domácích příznivců v bezvědomí, na ošetření musel být odvezen do nemocnice. „Celé to považuji v podstatě za souhru náhod,“ snažil se na webových stránkách Hradce Králové mírnit napětí zraněný Petr Janošič.

Hodně smutnou tečku mělo východočeské derby mezi exligovým Hradcem Králové a Pardubicemi. Potyčka mezi bezpečnostní službou a domácími příznivci, která se odehrála v závěrečných minutách zápasu a skončila zraněním jednoho z domácích fandů, mohla mít mnohem horší konec.

První problémy nastaly v 60. minutě zápasu, kdy domácí fotbalisté srovnali stav utkání na 1:1. Hradečtí příznivci na oslavu branky zapálili dýmovnice, ale především vytáhli hanlivý transparent "Votroci jedeme, vedení jebeme." Ten byl zasahujícími pořadateli zabaven. Ani to však některé "kotelníky" neodradilo.

„Ten nápis hodili do popelnice, my jsme se přesunuli do vedlejšího sektoru, protože jsme s nimi v tom našem nechtěli být,“ popisuje jeden z ultras, který nechtěl být jmenován. „Někteří z nás transparent vytáhli zpátky a rozvinuli.“