Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Byl to fajn den. Uvidíme se na Staromáku, vzkázala v prvním rozhovoru dvakrát zlatá Ledecká

Byl to fajn den. Uvidíme se na Staromáku, vzkázala v prvním rozhovoru dvakrát zlatá Ledecká

"Byl to fajn den, všechno jsem si užila," řekla v první reakci po získání druhé zlaté medaile na olympijských hrách v jihokorejském Pchjongčchangu Ester Ledecká v rozhovoru pro Českou televizi. Ledecká byla v paralelním obřím slalomu na snowboardu favoritkou. Ve finále porazila o 46 setin sekundy Němku Selinu Jörgovou.

"Nemůžu říct, že bych to úplně čekala. Těch pár dní bylo krušných, dneska se to všechno sešlo, řekla Ledecká po ceremoniálu štábu ČT. Narozdíl od své první medaile přesto vypadala méně zaskočeně.

"I teď jsem strašně zmatená, mám ale hroznou radost. Hlavně, že jsem mohla ukázat, že i ten můj snowboardový tým šlape jako hodinky.," chválila své trenéry i rodinu za to, že byli na místě. Při dnešním závodě ji prý trenér musel několikrát radit, aby byla trpělivá a nenajížděla do branek, které jsou o něco vzdálenější, než je zvyklá, dříve než je potřeba. Plán vyšel.

Fanouškům vzkázala, že se uvidí na Staroměstském náměstí. Kdy přesně, zatím není jasné. "Já tam určite budu," slíbila olympijská královna. Je teprve pátým českým sportovcem, kterému se podařilo z jedněch her přivést více zlatých medailí. Před ní to dokázal pouze Emil Zátopek, Věra Čáslavská, Martin Doktor a Martina Sáblíková.

 

Do světových olympijských dějin ale vchází jako první žena, které se dvě zlaté medaile z jedněch olympijských her podařilo získat v různých sportech. Mezi muži to v minulosti dokázali dva, a to před téměř stoletím a shodně v běhu na lyžích a severské kombinaci. Prvním byl Nor Thorleif Haug na premiérových ZOH v Chamonix 1924, o čtyři roky později ve Svatém Mořici ho napodobil krajan Johan Gröttumsbraaten.

Mezi muži to v minulosti dokázali dva, a to před téměř stoletím a shodně v běhu na lyžích a severské kombinaci. Prvním byl Nor Thorleif Haug na premiérových ZOH v Chamonix 1924, o čtyři roky později ve Svatém Mořici ho napodobil krajan Johan Gröttumsbraaten.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek