Calgary hoří pro Jágra. Je skvělej! Už aby byl další zápas, zní z klubu

Seděl v šatně, krabatil čelo a zamyšleně ze sebe soukal do nastrčených mikrofonů odpovědi. První zápas za Calgary a výhra 4:3 v prodloužení nad Los Angeles stály Jaromíra Jágra dost sil. "Musím se hodně zlepšit," měl jasno 45letý věčný perfekcionista, který při debutu odehrál na křídle třetí lajny necelých čtrnáct minut bez střely na branku. Spoluhráčí i trenér Glen Gulutzan Jágrův přínos týmu i herní kvalitu každopádně kvitovali. Ve velkém!

„Je skvělej. Vidíte, že když má puk, málokdo mu ho dokáže sebrat. Jeho spodní část těla je neskutečně silná a nikdo ho nepřetlačí," smekl před Jágrem 19letý útočník Matthew Tkachuk, který v zápase vstřelil dva góly. Stalo se tak teprve podruhé v jeho kariéře, načasoval to výborně, v den zápasu s Los Angeles slavila jeho maminka narozeniny.

Právě s Tkachukem Jágr dlouze hovořil na předzápasovém tréninku před úterní vítěznou noční bitvou s Anaheimem (2:0), díky které Flames zlomili jedenáct let trvající šňůru porážek v Honda Center. Celkem šlo o 29 ztracených duelů v řadě.

Jak šel čas o dva dny později ve Staples Center? Ve střetnutí plném zvratů, kdy Flames vedli po osmi minutách 2:0, aby na 3:3 vyrovnal v 51. minutě Tkachuk, zasadil domácím poslední úder v 62. minutě Sean Monahan. A ano, i on se po utkání rozhovořil o slavném číslu 68.

Celý článek si můžete přečíst na webu iSport.cz.