Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Češi hrají o Ligu národů. Jak vypadá cesta, která může vést na EURO?

Češi hrají o Ligu národů. Jak vypadá cesta, která může vést na EURO?

Pro někoho pouťák, pro jiné důležitý zápas. Mistrovství světa mohla česká reprezentace sice už před měsícem pustit z hlavy, ale v Ázerbájdžánu si chce vybojovat posunutí do druhé výkonnostní skupiny Ligy národů. Měla by tím totiž lepší pozici při rozdělování do košů pro kvalifikaci o EURO 2020. Kvalifikaci každý chápe, Ligu národů asi málokdo. Tak si to vysvětleme.


Na EURO se od příště bude moct každá reprezentace dostat nejen z kvalifikace, ale když to nevyjde z ní, může to zkusit ještě cestou Ligy národů. To je první důležitá zpráva, která se nabízí po zavedení nové soutěže.Liga národů je novinka schválená už v březnu 2014. V první řadě vznikla proto, aby nahradila někdy nezajímavé přáteláky, a bude se tedy hrát podle termínů mezinárodního kalendáře FIFA. Kromě téhle funkce má ale ještě další.

Takže popořadě. Ligu národů bude hrát 55 reprezentací, jinými slovy všichni členové UEFA. A ti budou rozdělení do čtyř výkonnostních Lig podle žebříčku UEFA. Prvních – nejlepších – dvanáct bude v áčku, druhých dvanáct v béčku, třetích patnáct v céčku a šestnáct nejhorších v Lize D.Malá vsuvka – český nároďák teď patří na špičku céčka, ale když se mu povede oba poslední zápasy v kvalifikaci vyhrát, je velká šance, že by se mohl posunout do béčka.

Více si přečtěte na webu iSport.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek