Češi na Švédských hrách rozdrtili Finsko 7:1

Český tým si připsal první body na turnaji. Jasnou výhrou napravil úvodní porážku se Švédy (2:5) a zůstává ve hře o turnajové prvenství.

Český tým s Pavlem Francouzem v brance vedl po dvou třetinách už 4:0. O góly vítězů se postarali výhradně útočníci. Dvakrát se trefil Lukáš Radil, po jednom gólu přidali Michal Vondrka, Michal Birner, Lukáš Kašpar, Michal Řepík a Petr Holík.

Seveřané dávali ve třetí části jasně najevo, že nechtějí končit zápas s nulou na kontě vstřelených branek a při přesilovce pět na tři se čestného úspěchu dočkali zásluhou Erkinjunttiho. Na začátku 48. minuty ale sami faulovali a přestože Metsola nejprve skvěle vychytal Kováře, další inkasovaný gól jen oddálil, neboť ho vzápětí překonal Řepík.

Rozklad Finů dovršili v další přesilovce Holík a svou druhou dnešní trefou Radil, jemuž nabídl gól při přečíslení dvou na jednoho parádní zpětnou přihrávkou před prázdnou branku Kovář.

Posledním soupeřem svěřenců kouče Josefa Jandače budou v neděli v poledne Rusové, kteří na úvod porazili Finy 2:1.