Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Češi živí naději. Jak mohou Lvíčata na EURO do semifinále?

Češi živí naději. Jak mohou Lvíčata na EURO do semifinále?

Pořádně to zamotali! Fotbalisté české reprezentace do 21 let na EURO v Polsku odmítli kapitulaci, po výhře 3:1 nad Itálií jsou ve hře o postup. A šance není malá. Lvíčata dokonce mohou snít v těžké skupině o prvním místu, které by zaručovalo semifinále bez ohledu na ostatní skupiny. Tady by ale muselo pomoci více okolností. Reálný je ovšem také postup z druhého místa.

Ideální scénář? Samozřejmě první místo. I to je pro českou reprezentaci ve hře, ačkoliv spíše v teoretické rovině. Svěřenci Vítězslava Lavičky by museli bezpodmínečně porazit Dánsko a doufat, že Itálie vyhraje nad Německem. Tím by vznikla situace, kdy by se Češi, Němci a Italové seřadili na šesti bodech.Jako první by rozhodovaly body ve vzájemných zápasech, tady by to byla jasná plichta. A tak by přišlo na řadu skóre ze vzájemných zápasů. Češi ho už znají, mají 3:3. Němci jsou zatím na bilanci 2:0 (výhra nad Českem), u Italů je to 1:3 (prohra s Českem).

Protože se bavíme o situaci, kdy Itálie nad Německem zvítězí, záleželo by na konkrétním skóre z jejich zápasu. Možnosti je několik. Pokud by Itálie vyhrála 1:0, nejlepší skóre ze vzájemných zápasů by měli Němci (2:1), Češi by byli druzí. Kdyby to bylo 3:0 a víc, nejlépe by na tom byla Itálie, Češi by opět zůstali hned za ní a Němci by na turnaji skončili.Zajímavá situace by vznikla ve chvíli, kdy by se dva týmy sešly na stejném skóre. To by nastalo například v případě výhry Itálie nad Německem 2:0 (Itálie a Česko by měly skóre 3:3 a rozdaly by si to o první místo, Německo by bylo ze hry), nebo při triumfu Italů 3:1 (Česko a Německo by měly skóre 3:3 a rozdaly si to o druhé místo, Itálie by byla první).

Více si přečtěte na webu iSport.cz.