Česká bída na US Open: Končí Berdych i Strýcová. Plíšková se na postup hodně nadřela

Tomáš Berdych vypadl z grandslamového US Open již ve 2. kole. Patnáctý nasezený v New Yorku prohrál s Ukrajincem Alexandrem Dolgopolovem 6:3, 1:6, 6:7 a 2:6. V utkání si nechal ošetřovat záda. Dohrála rovněž Barbora Strýcová po prohře s  Američankou Jennifer Bradyovou hladce dvakrát 1:6. Denisa Allertová padla po boji s Japonkou Naomi Ósakaovou 3:6, 6:4 a 5:7. Bilanci Čechů vylepšila aspoň světová jednička Karolína Plíšková, která po dramatu porazila Nicole Gibbsovou.

Berdych získal bez větších problémů první set, ale ve druhém uhrál jen jednu hru. Ve vyrovnané třetí sadě vedl 2:0, ale o brejk vzápětí přišel. Za stavu 5:4 odešel na ošetření mimo dvorec. Po návratu dospěl set do tie-breaku, v kterém český tenista po dvojchybě prohrával už 2:6, pak získal tři míče, ale při čtvrtém setbolu už Ukrajinec uspěl.

Před čtvrtým setem si nechal Berdych znovu na lavičce promasírovat spodní část zad. Od stavu 2:2 ale prohrál čtyři gamy v řadě a tím i celý zápas. Na grandslamech se letos jednatřicetiletému Berdychovi dařilo pouze na trávě ve Wimbledonu, kde postoupil do semifinále. Ve druhém kole skončil také na antukovém French Open a v lednu na Australian Open došel jen o kolo dále.

Ve druhém kole skončil Berdych v New Yorku podruhé v kariéře. Předtím byl pro něj druhý zápas konečnou při premiéře v turnaji před 14 lety.