Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

České hokejistky budou bojovat o účast na olympiádě. Jako první nastoupí proti Norkám

České hokejistky budou bojovat o účast na olympiádě. Jako první nastoupí proti Norkám

Boj o olympijský sen zahájí české hokejistky ve čtvrtek zápasem proti Norkám. Jejich dalšími soupeřkami v kvalifikaci ve švýcarské Arose budou Dánky a domácí Švýcarky. V korejském Pchjongčchangu se příští rok představí pouze vítěz turnaje.

„Cíle jsou jasné - budeme se snažit probojovat na olympijské hry. Samozřejmě chceme vyhrávat, ale ne za každou cenu. Chceme hrát co nejlepší hokej, který si myslím, že poslední dva tři roky hrajeme a snažíme se dostat do světové špičky," řekl kouč Jiří Vozák.

Řada hráček zažila i minulou olympijskou kvalifikaci. Ve Weidenu před čtyřmi lety skončily české hokejistky druhé za domácím Německem. „Holky už jsou teď zkušenější, vyzrály. Máme za sebou mistrovství světa v Kanadě, kde se nám podařilo udržet se mezi elitou. Bude to hodně o hlavě. A samozřejmě také o momentálním výkonu," uvedl Vozák.

Největším soupeřem českého výběru by měly být Švýcarky. „Nesmíme ale podcenit žádný zápas. K postupu musíme porazit všechny," řekl Vozák.

Důležité bude i to, jak se hokejistky vypořádají s vysokou nadmořskou výškou 1775 metrů. Realizační tým se tomu hodně věnoval. „Pomohl nám mimo jiné Pepa Marha, který hrál dlouhá léta v Davosu. Dal nám spoustu užitečných rad," uvedl manažer týmu David Moravec, olympijský vítěz z Nagana a dvojnásobný mistr světa.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek