Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Český biatlon opět boduje. Krčmář má ve Světovém poháru bronz

Český biatlon opět boduje. Krčmář má ve Světovém poháru bronz

Biatlonista Michal Krčmář obsadil třetí místo ve stíhacím závodu v Ruhpoldingu a poprvé ve Světovém poháru dosáhl na stupně vítězů. Pro medaili si v hustém sněžení doběhl až z 29. pozice po pátečním sprintu. Podesáté v sezoně zvítězil francouzský lídr Martin Fourcade.

Krčmář v závodě trefil všechny terče a neustále stoupal výsledkovou listinou. Ve finiši předjel Rusa Antona Šipulina. Třetí skončil Nor Emil Hegle Svendsen.

Další Čech Ondřej Moravec musel na čtyři trestná kola a posunul se z 52. místa na 37. příčku. Bodoval i Adam Václavík, který klesl z 39. na 40. pozici.

Dosavadním maximem Krčmáře ve Světovém poháru byla dvě pátá místa. "Moc jsem to chtěl prolomit. Pohyboval jsem se v desítce, byl sedmý, osmý, devátý a desátý a teď to tam skočilo. Ještě to pořád nechápu," řekl Krčmář v České televizi.

"Michal odjel nádherný závod, neudělal žádnou chybu a rovněž na trati byl hodně silný. Je momentálně náš nejlepší finišman a ukázal to. Nejdůležitější byla poslední položka, která je psychicky náročná a závodník už má i méně sil, ale zvládl to perfektně," řekl šéftrenér reprezentace Ondřej Rybář.

Po poslední střelecké položce vyrazil na trať pátý, ale rychle předběhl Němce Arnda Peiffera. "Cítil jsem třetí místo, tak jsem to zkoušel. Moc taktizovat už v tuhle dobu nejde, každý jede limit," popsal Krčmář své pocity v závěru.

Dlouho se zdálo, že skončí čtvrtý, protože v té době třetí Šipulin se mu vzdaloval. "Byl jsem úplně kožený, ale najednou jsem se pod kopcem objevil za ním a viděl jsem, jak se zlomil. Nekladl odpor a bylo to strašně jednoduché," řekl Krčmář.

"Tyhle závody mu vyhovují, počíná si v nich jako zkušený mazák. Ví, kde zrychlit, kde se vyvézt a kde se rozhoduje," pochválil Krčmáře kouč mužů Michael Málek.

Krčmář se v průběžném pořadí SP posunul už na 11. místo.

Dnes v 14:45 odstartuje stíhačka žen a pozici vedoucí ženy SP bude hájit Gabriela Koukalová, která odstartuje druhá. Na trať vyrazí také Eva Puskarčíková, Veronika Vítková, juniorka Markéta Davidová a Lucie Charvátová.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek