Češky na Wimbledonu: Kvitová, Strýcová a Plíšková postupují do druhého kola, kdo je teď čeká?

Petra Kvitová, Barbora Strýcová a Kristýna Plíšková postoupily do druhého kola tenisového Wimbledonu. Naopak pro Kateřinu Siniakovou skončil i třetí grandslam roku hned po prvním utkání.

Dvojnásobná vítězka turnaje Kvitová porazila přes nervózní úvod Švédku Johannu Larssonovou 6:3, 6:4 a na oblíbené londýnské trávě si připsala 30. výhru. Jedenáctá nasazená hráčka, kterou na centrkurtu sledovali i její rodiče, střídala vítězné míče s lacinými chybami. V důležitých momentech se ale dokázala prosadit a po necelé hodině a půl mohla slavit postup.

Nasazená dvaadvacítka Strýcová porazila Veronicu Cepedeovou z Paraguaye 6:3 a 6:3 a potvrdila roli favoritky. V prvním setu sice s 85. hráčkou žebříčku prohrávala 0:2, ale pak čtyřikrát za sebou sebrala soupeřce podání. Sérii brejků protáhla o další dva v úvodu druhého setu a za hodinu a půl proměnila druhý mečbol.

Kristýna Plíšková vyřadila turnajovou jednatřicítku Robertu Vinciovou z Itálie po setech 7:6 a 6:2. Pětadvacetiletá Češka porazila o devět let starší soupeřku letos už potřetí a upravila vzájemnou bilanci na 3:1. V první sadě odvrátila za stavu 4:5 setbol a v tie-breaku pak proměnila svoji druhou šanci na zisk setu. Druhý set byl po dvou brejcích její jasnou záležitostí.

Siniaková prohrála s Marií Sakkariovou z Řecka 3:6, 4:6 a stejně jako na Australian a French Open letos skončila na grandslamu v 1. kole. Neobhájila tak body za loňské třetí kolo. Sakkariová bude příští soupeřkou Kristýny Plíškové.

Zápasy prvního kola už rozehráli také Jiří Veselý a Lukáš Rosol, osmnáctiletá Markéta Vondroušová si odbude premiéru ve Wimbledonu proti Číňance Pcheng Šuaj.