Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Češti fanoušci čekali na boxerskou legendu marně. Mayweather dorazil až na afterparty

Češti fanoušci čekali na boxerskou legendu marně. Mayweather dorazil až na afterparty

Fanoušci boxu čekali v Praze na bývalého slavného boxera marně. Floyd Mayweather měl být hvězdným hostem galavečera Box Live, kde měl předat pás pro evropského šampiona WBO, který vyhrál Štěpán Horváth. Nabral však několikahodinové zpoždění a dorazil až na afterparty v Klubu Lávka. „Chtěl bych se omluvit, že jsem se zpozdil, ale měli jsme velký problém s naším letadlem,“ vysvětlil.

Bývalý boxer Floyd Mayweather právě cestuje skrz Evropou a domluvil se s organizátory galavečera Box Live, že kolem desáté hodiny večer dorazí do pražské haly Královka předat titulový pás. Přestože se kvůli jeho očekávané návštěvě poslední zápas ještě o půl hodiny posunul, vyhlíželi ho fanoušci marně. Na galavečer nedorazil, z letiště se vydal rovnou na afterparty.

„Takové věci se stávají. V životě je velmi důležité, aby byl každý v bezpečí,“ vysvětlil důvod své nepřítomnosti a českým boxerům slíbil, že se ukáže příště. „Strašně moc se těším, až se zase vrátím zpět a podpořím český box. Udělám vše, abych mohl komunikovat s českými promotéry znovu,“ řekl. „Celá naše parta se bude těšit, až znovu budeme moci podpořit český box a mladé boxery, aby se dostali zpátky nahoru. A teď bude párty,“ ukončil tiskovou konferenci, po které převzal cenu pro nejlepšího boxera 21. století.

Z několikahodinového zpoždění byl rozčarovaný zejména bývalý český boxer Lukáš Konečný, který pomáhal celou akci domlouvat. „Bohužel to nestíhá. Všechno je domluvený, zaplacený. Je to ale blbý. Oznámil to na svém facebooku, ale vykašlal se na to. Strašně moc mě to štve, je v Praze, ale není na boxu, je to průšvih. Kdyby tu byl, bylo by vše ještě lepší,“ kroutil Konečný hlavou.

Nejvíce to však postihlo boxera Štěpána Horvátha, který kvůli avizovanému pozdnímu příchodu musel na zápas s Arthurem Hermannem čekat až do půlnoci. „Bylo to hrozný, já jsem se rozcvičoval asi čtyřikrát. Bylo to ale spíš na psychiku. Člověk čeká, až ho vypustí z klece a furt ne a ne,“ vysvětlil. Horváth nakonec titulový duel ovládl na jedničku. Svého německého soupeře dokázal vyřídit v sedmém kole a stal se evropským šampionem WBO.

Pokračovat ve čtení článku na webu VIP Sport.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek