Čeští in-line hokejisté vypráskali Kanadu 8:2 a postupují do semifinále MS

Senzace v českém podání! Reprezentanti v in-line hokeji porazili ve čtvrtfinále mistrovství světa IIHF v Bratislavě obhájce titulu Kanadu 8:2 a v pátečním boji o finále je čeká vítěz duelu mezi Spojenými státy americkými a Německem. Semifinále si zahrají Češi poprvé od roku 2011, kdy na domácím šampionátu v Pardubicích získali zlato. Na dalších čtyřech šampionátech vždy ve čtvrtfinále neuspěli.

Vstup do zápasu sice týmu kouče Luďka Brože nevyšel a ve 13. minutě prohrával po trefách Shauna Furlonga a Brendana Baumgartnera, ale ještě ve druhé čtvrtině otočili Češi stav díky dvěma gólům Zdeňka Kubici a jedné trefě Jiří Černocha.

Ve třetí dvanáctiminutovce pojistil vedení David Bernad a v závěrečném dějství se postarali o debakl šampionů z roku 2015 Černoch, Petr Kafka, Jakub Petružálek a Jan Zahradníček.

Celý článek si můžete přečíst na webu iSport.cz.