Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Chceme Rusko na olympiádě, vyhlásil český hokej. Ale Jandač má i plán B

Chceme Rusko na olympiádě, vyhlásil český hokej. Ale Jandač má i plán B

Sankce MOV vůči ruskému sportu pro olympijské hry v Pchjongčchangu jsou předmětem spekulací ohledně zúžení hokejového turnaje. Stále totiž není jisté, zda se sborná v převlečení za neutrální tým v Koreji ukáže. O tom zřejmě rozhodne Kreml po konzultaci s šéfy ruské hokejové federace. Nicméně česká strana doufá, že Rusko se únorové akce zúčastní.


„Jsme proti dopingu, ale také proti kolektivní vině,“ pravil Martin Urban, generální sekretář ČSLH dnes dopoledne v reakci na úterní verdikt MOV, který ruským sportovcům zakázal startovat na ZOH pod ruskou vlajkou, leda pod neutrální v případě splnění řady podmínek.


„Puk je na straně Ruska, společně s ostatními zeměmi Švédskem, Finskem, Kanadou a dalšími jsme se včera večer spojili, stanovisko je podobné, jako jsme zastávali předtím. Čekáme, jak zareaguje ruská strana. Ať už samotné Rusko nebo ruská hokejová federace,“ pokračoval Urban s tím, že sbornou či „sbornou“ chce český hokej v Koreji mít po boku. „Věříme, že turnaj se odehraje za účasti ruského týmu, bez ohledu na to, že nebude moci použít své státní symboly. Zároveň věříme, že KHL dodrží respektování mezinárodních transferových smluv.“

Co to znamená?

Že ze strany KHL nepřijde bojkot v případě uvolňování hráčů z klubů Kontinentální ligy. Ač je toto smluvně ošetřené v paktu KHL s Mezinárodní hokejovou federací IIHF, jistota dodržení dohod není stoprocentní.

Více si přečtěte na webu iSport.cz.

Kompletní program ZOH 2018 a program hokeje zde >>

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek