Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

„Chcete na start? Vraťte medaili!“ Rusko jde proti vlastním dopujícím sportovcům

„Chcete na start? Vraťte medaili!“ Rusko jde proti vlastním dopujícím sportovcům

Ruská atletická federace nedovolí závodit sportovcům, kteří odmítnou vrátit olympijskou medaili, o kterou přišli kvůli dopingu. Tito atleti podle ní nebudou smět na žádné prestižní akce a přijdou o přístup k programu registrovaného dopingového testování, které je nezbytné, pokud by chtěli startovat jako nezávislí sportovci.

Ze strany Ruska jde do určité míry o krok bez velkého efektu. Většinu sportovců vyloučených z olympiády beztak čeká minimálně dvouletý trest za doping. Nejvíc se opatření dotkne těch, kteří mají vrátit medaili ze štafet, ačkoli sami nedopovali.

Mezinárodní atletická federace IAAF suspendovala Rusko kvůli podezření ze státem řízeného systematického dopingu v listopadu 2015. Od té doby se atleti pod ruskou vlajkou nesmějí účastnit mezinárodních akcí.

Prezident IAAF Sebastian Coe nedávno uvedl, že ruská suspendace nejspíš nebude zrušena dříve než v listopadu. To by znamenalo absenci Ruska na letním mistrovství světa na dráze v Londýně.

Vybraní ruští atleti by nicméně navzdory suspendaci národního svazu mohli startovat už na březnovém halovém ME v Bělehradu jako nezávislí sportovci. IAAF oznámila, že žádost o využití této možnosti podalo 35 ruských atletů, které mezinárodní federace zařadila do svého programu registrovaného testování. To je pro start podmínkou.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek