Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Cítím se jinak, když hrají českou hymnu. Zvlášť v současné době, říká tenisová legenda Navrátilová

Cítím se jinak, když hrají českou hymnu. Zvlášť v současné době, říká tenisová legenda Navrátilová

Co ještě Martině Navrátilové předhodí osud za zážitky? V barvách Československa neprohrála jediný zápas a jako osmnáctiletá v roce 1975, kdy jedinkrát reprezentovala rodnou zemi, zajistila úplně první pohár. V sezoně 1986 ji dojala vyprodaná Štvanice, když se lidé ve finále připojili na stranu jejího nového domova a ne svých vlastních hráček. Tento víkend, už jako šedesátiletá dáma, byla u mače USA-Česko znovu. Za mikrofonem ho na Floridě přibližovala divákům Tennis Channelu a zpovídala vítězky.


Žasnete někdy nad tím, jak je život spletitý?

(hlasitý smích) „No jo! Tennis Channel mě oslovil, bydlím v Miami, takže pro mě bylo jednoduché sem přijet. Znám to tady v Saddlebrooku, bydlela jsem asi pět let nedaleko odsud v Sarasotě. Je tu vedro, no. Stadion postavili hezky. Publikum bylo fajn, dostalo se do nálady. Česká trumpeta byla větší než ta americká. Češi dělali větší kravál, to bylo prima.“Rodná země proti té, v níž dlouho žijete. To musela být lehká schizofrenie.

„Byla jsem trošku rozdělená, to musím přiznat. Jako komentátorka musím být stejně neutrální, takže...“

Převažuje ve vás náklonnost k jedné z reprezentací?

„Nesmím prozradit nic... Cítím se jinak, když hrajou českou hymnu, a když slyším americkou. Zvlášť v současné době. Politiku do toho míchat nechci (je kritičkou prezidenta Trumpa - pozn. red.), ale jsem hrdá Češka.“

Více si přečtěte na webu iSport.cz. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek