Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Co dnes dělají poslední mistři světa? Pokus o restart i trénování na Floridě

Co dnes dělají poslední mistři světa? Pokus o restart i trénování na Floridě

Páni, to to letí! V úterý uplynulo přesně sedm let od posledního vítězství českého národního týmu na mistrovství světa v hokeji. Reprezentace pod vedením kouče Vladimíra Růžičky tehdy dosáhla nejcennějšího kovu v Kolíně nad Rýnem. Tedy na místě, kde letos triumfovalo Švédsko. Vedle Jaromíra Jágra či Jakuba Voráčka stále hraje většina hráčů z mistrovského kádru. Webový portál iSport.cz se zaměřil na několik opor, které dovedly Česko ke zlatu. Jak se dál vyvíjela jejich kariéra?

Tomáš Vokoun

Dlouholetá jistota českého mužstva v bráně. Gólman Tomáš Vokoun jako základní kámen k českému úspěchu postupně vychytal na samostatné nájezdy Finsko, Švédsko a ve finále dovedl svůj tým ke sladkému konci proti Rusům. Po zlatu v Kolíně nad Rýnem čekaly ostříleného gólmana ještě tři sezony v NHL. Vokounův nejlepší ročník byl ten poslední v dresu Pittsburghu, ve kterém dostal Penguins až do semifinále play off. U Pens měl smlouvu i na další sezonu, ale přerušila mu jí krevní sraženina a tak si zachytal až ke konci základní části na farmě Pittsburghu ve Scrantonu. Poté už nepřišla žádná lukrativní nabídka ze zámoří a tak se dvojnásobný mistr světa rozhodl roku 2014 ukončit svojí bohatou kariéru. V současnosti se Vokoun věnuje trénování mladých gólmanů na Floridě.

Tomáš Rolinek

Kapitán a velký lídr zlatého mužstva. Útočník Tomáše Rolinek dovedl jako poslední hráč s céčkem na dresu národní tým k světovému prvenství. Byl to on, kdo prohlásil, že české zlato z Německa, bylo největší hokejovou loupeží v historii. Od mistrovského titulu si prošel několika angažmá v KHL, odkud se vrátil na část sezony 2012-13 do Pardubic. Potom však odešel do Sparty a jako její kapitán získal s Pražany extraligový bronz. V roce 2015 se vrátil do mateřského klubu z Pardubic, kterému v již uplynulé sezoně pomohl k udržení extraligové příslušnosti v baráži. V dresu Dynama nastoupí i pro příští ročník.   

Celý článek si můžete přečíst na webu iSport.cz.   

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek