Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Co neprošlo na maskách brankářů pro ZOH: Furchovi zakázali Rašku a Hradčany

Co neprošlo na maskách brankářů pro ZOH: Furchovi zakázali Rašku a Hradčany

Olympijská pravidla jsou přísná. Někdy až moc. Své o tom ví i hokejoví brankáři a brankářky. Jejich masky mohou na probíhajících Hrách v Pchjongčchangu obsahovat jen státní symboly nebo číslo. Nějaký originální nápad? Pod pěti kruhy ani omylem! „Pravidla výboru jsou dost striktní. Člověk tam nemůže mít nic moc svého,“ pravil Pavel Francouz během reprezentačního srazu. Další český brankář Dominik Furch neuspěl se dvěma zdánlivě nevinnými motivy. Problém musely řešit také Američanky. Motiv Sochy Svobody na maskách dvou ze tří jejich brankářek nakonec u MOV prošel.
Češi si museli dávat pozor, s čím do Pchjongčchangu vyráží. Francouz o regulích MOV dopředu věděl. „Před časem jsme dostali pravidla od výboru, byla dost striktní. Na masku jsem si nemohl dát moc svých nápadů,“ vysvětloval během prvního pražského tréninku národního týmu.Francouzovu masku zdobí motivy státního znaku, vše ve stříbrném provedení. O konečnou podobu se postaral známý designér helem Bohumil Korál. „Řekl jsem mu, že bych chtěl spíše státní znak. Dal jsem mu v podstatě volnou ruku a udělal to takhle,“ ukazoval na svou chloubu, která mu od čtvrtka bude pomáhat zastavovat puky. 

Korál vymýšlel motiv helmy i pro Dominika Furcha. „Oba chtěli mít masky v retro stylu. Bylo hodně těžké to vymyslet. Dominik chtěl motiv Rašky jako připomínku jeho olympijského vítězství, to mu zakázali. Pak jsme se domluvili, že bychom tam udělali Hradčany, to taky neprošlo,“ vysvětlil Korál, jenž se profesi věnuje 20 let. 

Více si přečtěte na webu iSport.cz.

Vše o olympiádě naleznete ZDE >>>

Kompletní program ZOH 2018 a program hokeje zde >>

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek