Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Deprese a osobní problémy. Fotbalista Rajtoral napsal před sebevraždou dopis a prosil o volno

Deprese a osobní problémy. Fotbalista Rajtoral napsal před sebevraždou dopis a prosil o volno

Co dohnalo Františka Rajtorala k tomu, že se rozhodl sám ukončit život? Sebevražda českého fotbalisty je velkým tématem také v Turecku, kde působil od začátku této sezony v Gaziantepsporu. Podle informací tamních médií policie na jeho stole nenašla vzkaz na rozloučenou, ale seznam dluhů.

Žádné podezření, že by se Rajtoral chystal k tam zoufalému činu, ale jinak v klubu dříve nepozorovali. „Před deseti až patnácti dny chtěl volno. Prý potřeboval v Česku vyřešit nějaké problémy. Mimo to se choval jako naprostý profesionál. Všichni jsme ho měli rádi,“ citovala vedoucího mužstva Mustafa Kizil místní zpravodajský web Gaziantepgunes.

První informace z Turecka také hovořily o tom, že Rajtoral měl zanechat vzkaz na rozloučenou. V češtině. Když si ale policie začala papíry překládat, zjistila, že se jedná o seznam dluhů - poznámky, kdo mu co dluží, a komu dluží on. Tři dny před Rajtoralovým úmrtím od něj měla odjet jeho současná přítelkyně zpátky do České republiky.

V klubu měli tušení, že něco není v pořádku ve chvíli, kdy se Rajtoral nedostavil na nedělní trénink. „Jeli jsme k němu domů. Dveře byly zamčené, ale v oknech se svítilo. Policie nám řekla, co se stalo. Je mi to hrozně líto, byl to usměvavý chlapec,“ řekl prezident klubu Ibrahim Kizil.

Původní informace hovoří o tom, že Rajtoral se k nešťastnému činu uchýlil z rodinných důvodů. Již během působení v Plzni ho ale sužovaly deprese a často se uvnitř trápil. Měl prý navíc také problémy s hazardem.

Kapitán Gaziantepsporu Elyasa Süme byl z tragické zprávy zdrcený. „Nevím, co k tomu říct. Nikdo to nečekal. Jsme zničeni. Ztratili jsme kamaráda, kterého jsme měli rádi. Upřímnou soustrast všem. Je to pro nás šok, všechno se zdálo být v pořádku,“ informuje o jeho slovech iSport.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek