Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Diety, pokuty za nadváhu i taxi po alkoholu. Nahlédněte do smluv sportovních hvězd v USA

Diety, pokuty za nadváhu i taxi po alkoholu. Nahlédněte do smluv sportovních hvězd v USA

Kolik peněz dostávají sportovci v Americe denně na jídlo? Jak dlouhé musí mít volno? A jak se ve Spojených státech řeší nadváha či alkohol? To zveřejnil server CNN International, který odhalil detaily kolektivních smluv ve čtyřech největších sportovních ligách v Americe - hokejové NHL, basketbalové NBA, baseballové MLB a největší soutěži amerického fotbalu NFL.

Baseballová MLB má přísné nároky na žvýkací tabák. Doteď ho nesměli používat při rozhovorech v televizi a setkáních s fanoušky, od nové sezony bude úplně zakázáný na některých stadionech, navíc hráči, kteří debutovali po roce 2017, ho nebudou moci užívat vůbec. Pokud některý z hráčů zákaz poruší, poprvé ho ještě čeká varování, od druhého prohřešku dostane i pokutu 5 tisíc dolarů (115 tisíc korun). 

V letadle sice baseballisté nedostanou možnost cestovat první třídou, mají ale stejné jídlo, jako to v první třídě. Každá dvojice hráčů sedících vedle sebe navíc dostane tři letenky, aby se nikdo nemusel mačkat na prostředním sedadle. Každých nanejvýš dvacet dní musí hráč MLB dostat volno.

Hráči amerického fotbalu musí od týmu dostat 122 dolarů (2800 korun) na jídlo na den, pokud jejich mužstvo neposkytuje stravu z vlastních zásob. Do těch se nepočítá jídlo, které hráči dostanou v letadlech, při cestování se tak mohou solidně nadlábnout.

Nic se ale nesmí přehánět. NFL totiž trestá hráče za nadváhu, a to dokonce za každou libru hmotnosti navíc. Necelých pět set gramů nad limit může přijít až na 630 dolarů (14 a půl tisíce korun), pokuta se s každou další librou o stejnou částku navyšuje. Fotbalista může být potrestán maximálně dvakrát za týden.

Každý fotbalista pod smlouvou s týmem NFL má nárok na minimálně 4 dny volna každý měsíc.

Více si přečtěte na webu iSport.cz.

Kompletní program ZOH 2018 a program hokeje zde >>

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek