Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Dorostenecký fotbal se změnil v peklo. Hráči při zápase brutálně zkopali eso vítězného týmu, rozhodčí prý radši koukali jinam

Dorostenecký fotbal se změnil v peklo. Hráči při zápase brutálně zkopali eso vítězného týmu, rozhodčí prý radši koukali jinam

Měl to být obyčejný dorostenecký zápas, nakonec ale bude mít dohru u soudu. V 60. minutě utkání mezi týmy TJ Sokol Šilheřovice a TJ Raduň neunesli domácí hráči nepříznivý stav 2:4 a napadli nejlepšího hráče hostí Michala Rubého. Šestnáctiletý mladík skončil po brutálním ataku v nemocnici.

Fotbalisty Raduně zaskočil vzhled protihráčů, ale ani tak se jich nezalekli. „Před začátkem zápasu jsme si všimli, že proti nám hrají vousatí a potetovaní borci. Ve chvíli, kdy jsem střelil druhý gól našeho týmu, se hráči soupeře seběhli k čárovému a sprostě mu nadávali. Od té chvíle bylo utkání vyhrocené a soupeři nešlo o hru, ale o to, někoho z našich zranit,“ popsal vznik incidentu Michal.

V 60. minutě zápasu se strhla po přímém kopu mela. To už měl Michal na kontě dvě branky a dvě přihrávky. „Šlo o normální tlačenici, kdy protihráči křičeli na rozhodčího, ať to píská. Řekl jsem jim, ať nebrečí a nechají si to na doma. Pak mě začali bít,“ řekl Michal.

Podle svědků skončil mladík na zemi, kde ho zasypávaly další rány a kopance od protihráčů. Dle vedení klubu TJ Raduň na hřišti nebyli pořadatelé a útočící hráče nezastavil ani rozhodčí. „Pro mne to byl šok. Rychle jsme spěchali na hřiště chránit naše hráče před dalším napadením. Ani rozhodčí, ani pořadatelská služba nebyli schopni vůbec reagovat na vzniklou situaci a zcela bezprecedentní útok,“ řekl trenér Raduně Bohuslav Kaněra.

Raduňské navíc zaskočilo, že chtěl rozhodčí nechat utkání dohrát a udělil jen jednu červenou kartu Janovi K. „Nechtělo se mi ani věřit, že to rozhodčí myslí vážně. Jeden z našich hráčů zůstal ležet na zemi, svíjel se v bolestech a museli jsme ho s pomocí rodičů odnést do šatny a přivolat rychlou záchrannou službu a následně i Polici ČR,“ dodal Kaněra.

Čtěte pokračování článku a podívejte se na videa zde.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek