Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Doufám, že uvidím pořádný slzy, řekla Sáblíková Ledecké. Olympijské vítězky si navzájem fandily

Doufám, že uvidím pořádný slzy, řekla Sáblíková Ledecké. Olympijské vítězky si navzájem fandily

Ester Ledecká, vítězka superobřího slalomu  v Pchjongčchnagu, měla při přebírání zlaté olympijské medaile dojetím vlhké oči. V zákulisí se před slavnostní chvílí sešla s rychlobruslařkou Martinou Sáblíkovou. Tu pro stříbrnou medaili vezli na ceremoniál v zácpě v protisměru. 

Ledecká po příchodu na pódium hleděla do publika na svůj tým, při nástupu se malinko zpožďovala. "Bylo to ode mě trošku nervózní. Je to poprvé, takže si to můžu dovolit. Příště to snad bude lepší, jestli se mi to ještě povede," slíbila.

Při hymně si stále říkala, že není možné, že zvítězila. "A že mám strašnou radost za svůj tým, který si tohle zaslouží. Je úžasné, že se mi to povedlo," řekla. Na ceremoniál si do vlasů vložila oblíbená pírka, která si kupuje v Denveru. "Pro štěstí."

Měla vlhké oči dojetím a při rozhovoru s novináři vysvětlila, že jí to nakázala Sáblíková. "Řekla mi, že jestli nebudu slzet, že mě zmlátí. A já se jí trošku bojím, ona je silná," smála se Ledecká. "Říkala jsem: 'Doufám, že uvidím pořádný slzy'. Ester si to neuvěřitelně zaslouží. Já to s tou holkou strašně moc prožívám a jsem hrozně ráda, že se jí to povedlo už teďka. A že přibude další," uvedla Sáblíková.

Ledecká fandila Sáblíkové už při závodu na trojce, v kterém rychlobruslařská hvězda dojela čtvrtá, a prožívala i její páteční stříbrnou jízdu na pětce. Informace ale měla překvapivě z Česka od dědečka Jana Klapáče. "Do telefonu mi hlásil mezičasy. Já jsem měla svalovou křeč potom, co Martina dojela. Ona je fantastická," chválila Ledecká Sáblíkovou.

Rychlobruslařka prožívala nečekaný triumf Ledecké v hledišti hokejového zápasu s Kanadou v Kangnungu. Rovněž díky mobilu. "Sledovali jsme, jak tam naskakovaly mezičasy. A najednou se objevilo, že vede o setinu. To bylo neuvěřitelný. Několikrát jsme si tam pouštěli, jak dojela do cíle a nemohla tomu uvěřit. Všichni jsme okamžitě převraceli bundy a užívali si, že Ester má zlato," líčila Sáblíková.

Sáblíková si na krk pověsila v kariéře už šestou olympijskou medaili. Ke korejské stříbrné měla trnitou cestu v přípravě a pak i při samotném přesunu na slavnostní vyhlášení. Jelikož jsou v Koreji svátky, silnice jsou zacpané a ceremoniál Sáblíková nestíhala.

"Hektičtější cestu jsem nezažila. Auto jelo na blikačkách, řidič vystupoval z vozu a přemlouval ostatní, abychom mohli na ceremoniál. Byla i jízda v protisměru - najednou bylo auto před námi a my neměli kam uhnout. Musím říct, že jsem se docela bavila. Za začátku jsem spala, ale pak to stálo za to," vyprávěla Sáblíková.

Podobně jako Ledecká si poplakala a dokonce hned dvakrát. Poprvé ještě v zákulisí, když viděla reprezentační kolegyni na stupních vítězů. "Podruhý samozřejmě, když jsem nastoupila a uvědomila si, že mám zase placku na olympijských hrách. To jsou pocity, které se asi nedají popsat. Dojetí na správném místě," řekla.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek