Evropská liga: Sparta vyhrála skupinu, slaví i Liberec

Fotbalisté Sparty porazili doma Southampton 1:0 a kolo před koncem základních skupin si zajistili první místo v tabulce a postup do jarních vyřazovacích bojů. Liberec porazil na domácím hřišti Karabach nečekaně hladce 3:0 a v 5. kole základní skupiny si připsal první výhru. Plzeň je po prohře na hřišti AS Řím bez šance na postup.

O výhře letenského celku, který v minulém ročníku došel až do čtvrtfinále, rozhodl v 11. minutě Costa.

Sparta díky čtvrtému vítězství v řadě prošla do vyřazovací části Evropské ligy podruhé za sebou a po čtvrté z osmi účastí v soutěži. Díky postupu si letenský celek dosavadním vystoupením v této pohárové sezoně vydělal na prémiích 5,5 milionu eur (asi 150 milionů korun).

Slaví i Liberec

Skóre otevřel v jedenácté minutě Egon Vůch a první vítězství Slovanu po pěti soutěžních zápasech pojistil po pauze Nikolaj Komličenko, který v 57. minutě proměnil penaltu a za šest minut se trefil podruhé. Liberec všechny čtyři dosavadní body ve skupině uhrál proti Karabachu, s nímž na úvod v září remizoval 2:2.

Slovan částečně napravil víkendovou ligovou porážku 0:3 v Jablonci a před závěrečným utkáním ve skupině Evropské ligy na půdě PAOK Soluň 8. prosince udržel naději na postup. K účasti v jarních bojích potřebuje Liberec v Řecku zvítězit a zároveň musí doufat, že Karabach doma prohraje s lídrem tabulky Fiorentinou.

Plzeň je bez šancí

Fotbalisté Plzně prohráli na hřišti favorizovaného AS Řím 1:4 a kolo před koncem základní fáze Evropské ligy jsou bez šance na postup ze skupiny. Naopak italský celek si postup dnes zajistil. Třemi góly se o to zasloužil bývalý hráč Teplic Edin Džeko. V závěru se prosadil nádherným lobem Diego Perotti. Za Plzeň vyrovnal na průběžných 1:1 Martin Zeman.

Viktoria tak prodloužila čekání na výhru v evropských pohárech už na 14 utkání a v tabulce skupiny je s třemi body poslední, když ke třem remízám přidala druhou prohru.