Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Exkluzivní výdělek. Cristiano Ronaldo dostal za 4 hodiny práce 30 milionů

Exkluzivní výdělek. Cristiano Ronaldo dostal za 4 hodiny práce 30 milionů

Chcete si s vaší firmou na pár hodin „pronajmout“ Cristiana Ronalda? Připravte si takových 30 milionů korun. To zjistili novináři z německého týdeníku Der Spiegel, kteří vydávají knihu Football Leaks - špinavé fotbalové obchody. Žurnalisté, kteří přišli i na podezřelé bonusy z přestupu Paula Pogby, které prošetřuje FIFA, zjistili mimo jiné i zajímavé informace o bonusu, který i přes pád z první ligy dostal trenér Newcastlu Rafael Benitez.

30 milionů korun za čtyři a půl hodiny práce? To je hodně slušná výplata. Cristiano Ronaldo si ji vysloužil za spolupráci s telefonní firmou ze Saudské Arábie.

Během toho krátkého času stihl reklamní focení, firmě věnoval pět podepsaných dresů a garantoval, že ji dvakrát zmíní na sociálních sítích. Fotky s portugalskou hvězdou pak arabská firma mohla využívat k propagaci, ovšem výhradně na Středním východě a severu Afriky.

Horentní suma za Ronaldovy služby není žádným překvapením. Firma Gestitfute, patřící Ronaldovu agentovi Jorgemu Mendesovi, v roce 2015 vypočítala, že tržní hodnota CR7 se pohybuje okolo 190 milionů eur, tedy přes pět miliard korun.

Více si přečtěte na webu iSport.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek